Dziecko oparzone rozgrzanym olejem
fot. pixabay.com/corgaasbeek
Autor Barbara Bujar - 23 Maja 2020

2-latka walczy o życie. Na jej ciało wylał się wrzący olej

Dziecko w poważnym stanie trafiło do szpitala zaraz po tym, jak wylało na siebie gorący olej. Poparzenia obejmują 60 proc. ciała dwuletniej Klaudii. Trwa zbiórka pieniędzy na jej leczenie. Do zdarzenia doszło 20 maja w małej wsi niedaleko Sokółki.

20 maja we wsi położonej niedaleko Sokółki doszło do tragedii. Dwuletnie dziecko oparzyło się gorącym olejem. Dziewczynkę natychmiast przetransportowano śmigłowcem do szpitala, gdzie dziś walczy o życie. Trudno wyobrazić sobie, jak mogło dojść do tak fatalnego wypadku. Sprawę skomentowała sierż. Paulina Olechno z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu po godzinie 15:00. Na miejscu doszło do poparzenia dziecka poprzez wylanie gorącego tłuszczu. Na tę chwilę policjanci ustalają, czy doszło do zaniedbania przez opiekę, czy był to nieszczęśliwy wypadek – cytuje policjantkę portal popularne.pl

Popularny olej wycofany z obrotu. Natychmiast go wyrzućPopularny olej wycofany z obrotu. Natychmiast go wyrzućCzytaj dalej

Dziecko walczy o życie w szpitalu, potrzebne są pieniądze na zakup integry

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, do którego została zabrana mała Klaudia, lekarze ocenili jej stan jako poważny. Dziewczynka ma poparzone 60 proc. ciała i jest podłączona do respiratora, ponieważ nie potrafi samodzielnie oddychać. Jedynym ratunkiem jest zakup integry, czyli sztucznej skóry. Z uwagi na fakt, że NFZ nie może pokryć takiego leczenia, w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, której inicjatorem jest Fundacja „Podlascy Aniołowie”.

Sztuczna skóra jest niezbędna dla dwuletniej pacjentki. Dzięki niej lekarze będą mogli uzupełnić ubytki w ciele Klaudii, które powstały w skutek oparzenia. Zgodnie z tym, co podaje portal popularne.pl, integra może zostać zaaplikowana jedynie do szóstej doby od oparzenia, dlatego tak ważny jest czas.

W całym tym tragicznym wydarzeniu pojawiły się jednak dobre wiadomości. Inicjatywa Fundacji „Podlascy aniołowie” przyniosła zamierzony efekt. Udało się zebrać wszystkie pieniądze potrzebne do zakupu sztucznej skóry. Dzięki ogromnym sercom wpłacających środków wystarczy również na rehabilitację Klaudii, która czeka ją w przyszłości. O swoim sukcesie pracownicy Fundacji poinformowali dziś rano na Facebooku.

- Jesteście wielcy! 40 godzin minęło i mamy ponad 113 000 zł! Już w najbliższy poniedziałek Klaudia będzie miała pierwszą operację. Trzymamy kciuki za zespół operacyjny i przesyłamy moc miłości naszej małej bohaterce! Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć leczenie i rehabilitację Klaudii jest jeszcze możliwość wpłacenia darowizny na konto Fundacji Podlascy Aniołowie – czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Traktowanie polskich pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Niewyobrażalne nagranie, włos się jeży na głowie

2. 10-latek zdradził mamie swój największy sekret. Kiedy usłyszała prawdę, zabiła go

Warto zwrócić uwagę na to, że początkowy cel wyznaczony przez inicjatorów zbiórki sięgał kwoty 40 000 zł. Wpłacający przebili go więc prawie dwukrotnie, co na pewno przyniesie dużo pozytywnych efektów w walce o życie Klaudii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać
  2. Babcia uczyła, żeby wsypywać łyżeczkę pieprzu do pralki. Dowiesz się dlaczego i też zaczniesz
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Ile kosztują teraz truskawki? Sezon truskawkowy się rozpędza

Następny artykuł