500 plus: urzędniczka chciała wyłudzić świadczenie
fot. pixabay.com/ArturLuczka
Autor Karol Zaborowski - 6 Czerwca 2020

Wielki przekręt w urzędzie. Chciała wyłudzić 500+ fikcyjnymi dziećmi

500 plus już od samego początku swojego istnienia wzbudza niemałe kontrowersje. Projekt za zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednak nie ulega wątpliwości, że dzięki niemu wiele rodzin mogło podbudować swój budżet. Niestety w niektórych przypadkach dochodzi do poważnych nadużyć.

500 plus znacząco zmieniło się od swojej pierwotnej formy i na ten moment wypłacane jest już na każde dziecko. Dla wielu stanowi to doskonałe dopełnienie budżetu domowego, chociaż w internecie nie brakuje historii, kiedy to pieniądze z projektu wydawane są w niewłaściwy sposób.

W tym wypadku pewna urzędniczka chciała oszukać system, aby móc się na tym wzbogacić. Choć początek całej sprawy miał miejsce jeszcze w ubiegłym roku, to wciąż nie znalazła ona swojego rozwiązania. Mimo to zostało wszczęte postępowanie przeciwko nieuczciwej urzędniczce.

Krzysztof Jackowski miał nową wizję. Przepowiada straszne rzeczy, padły nawet konkretne terminyKrzysztof Jackowski miał nową wizję. Przepowiada straszne rzeczy, padły nawet konkretne terminyCzytaj dalej

Urzędniczka chciała wyłudzić 500 plus na nieistniejące dzieci

Cała afera rozegrała się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Konecku, ponieważ to właśnie kierowniczka tego urzędu starała się nieuczciwie wyłudzić świadczenie. Kobieta wprowadziła do systemu dane aż 7 dzieci, które w ogóle nie istnieją i właśnie w ten sposób chciała wyłudzić pieniądze.

Jednak jej działania przykuły uwagę pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy stwierdzili, że coś może być nie tak. Z tego też względu zdecydowali się poinformować Urząd Gminy w Konecku, który zbadał całą sprawę.

- Urzędnicy przeprowadzili wewnętrzną kontrolę i skierowali sprawę do prokuratury. Śledztwo wykazało, że kierownik USC w Konecku wprowadziła siedem fikcyjnych osób do systemu, by pobierać za nie pieniądze z programu 500+ - informuje Sławomir Korzeniewski cytowany przez Gazetę Pomorską.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolności

Beata K. przyznała się do wszystkiego, a jej akt oskarżenia został skierowany do Sądu Rejonowego, wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. Na szczęście udało się w porę zareagować i nieuczciwej urzędniczce nie udało się wyłudzić ani jednej złotówki.

- Na szczęście nasi pracownicy sprawnie zadziałali i nie dopuścili do wypłaty pieniędzy, za co należą się im podziękowania. Kierowniczka natomiast została natychmiastowo zwolniona - stwierdził Ryszard Borowski, wójt gminy Koneck.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niespodziewany zwrot w sprawie noszenia maseczek. Są nowe zalecenia wydane przez WHO
  2. Policja rozpyliła gaz pieprzowy w twarz małej dziewczynki. Wszystko się nagrało i obiegło internet, do dramatycznej sytuacji doszło w Stanach Zjednoczonych
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Justyna Żyła znalazła sposób na zdobycia serca mężczyzny. Piotr pęknie z zazdrości, zdjęcie mówi wszystko (FOTO)

Następny artykuł