500 plus zmiany
unsplash.com/ Nathan Dumlao
Autor Klaudia Gaicka - 8 Września 2020

Poważne zmiany w 500+. Rodzice muszą się przygotować

500 plus jest jednym ze sztandarowych programów pomocy polskim rodzinom. Nowy rok może przynieść zmiany, które wielu się nie spodobają. Wcześniej nie trzeba było tego robić. Dziś zabiegani rodzice mogą nie zdążyć skompletować dokumentacji.

500 plus jest jednym ze sztandarowych programów partii rządzącej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości na każdym kroku podkreślają, jak wiele, ich zdaniem, zrobili dla polskich rodzin.

Zmiany, które będą dotyczyć programu 500 plus, są nieuchronne. Okazuje się, że od 2021 roku rodzice będą musieli zmierzyć się z większą liczbą formalności. Niektórzy oczekują dodatkowo podwyżki świadczenia. Ich zdaniem czasy epidemii SARS-CoV-2 są na to dobrym momentem.

Władze pracują nad zaostrzeniem surowego zakazu. Może wejść w życie szybciej niż sądzimyWładze pracują nad zaostrzeniem surowego zakazu. Może wejść w życie szybciej niż sądzimyCzytaj dalej

500 plus będzie wymagać złożenia wniosku. Mamy na to dwa różne sposoby i terminy

Jak podaje portal Onet.pl, programem objętych jest blisko 4 miliony dzieci w całym kraju. W nowym roku ma on być kontynuowany, jednak żeby świadczenie mogło być wypłacane konieczne będzie złożenie nowego wniosku. To nie koniec komplikacji, w nowym roku obowiązywać będzie również nowy okres rozliczeniowy.

Jeżeli zależy nam na odbiorze świadczenia, musimy pamiętać o złożeniu wniosku w formie elektronicznej lub tradycyjnej. Mamy na to czas, odpowiednio, do 1 marca lub 1 lutego.

– W tym roku jest inaczej. Rodzice nie muszą składać od lipca nowych wniosków na nowy okres świadczeniowy. W oparciu o wnioski składane w ubiegłym roku, czyli od 1 lipca 2019 r., świadczenia zostały przyznane aż do 31 maja 2021 r. – tłumaczy minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowany przez Strefabiznesu.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Bez pardonu wtargnął do szkoły i kazał wszystkim zdejmować maseczki. Nie reagował nawet na policjantów

Warto wiedzieć, że jeżeli rodzina będzie ubiegać się o świadczenie 500 plus na drugie lub kolejne dzieci nie ma konieczności dokumentowania sytuacji dochodowej. Jedynie świadczenie na pierwsze dziecko uzależnione jest od kryterium dochodowego i w takim przypadku co roku trzeba potwierdzić fakt nieprzekroczenia tego progu.

Pomimo nawoływań o podwyżki, rząd zachował twarz i zdecydował się lepiej rozdysponować środki. Zdaniem większości ekspertów, czas pandemii zdecydowanie nie powinien być czasem podwyżki tego typu świadczeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zima zaskoczy kierowców, szybciej niż sądzili? Meteorolodzy już wiedzą
  2. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Zanim położysz się spać, wrzuć obrany ząbek czosnku do toalety. Rano będziesz zaskoczony, niesamowite efekty

Następny artykuł