500+_statystyki
pixabay.com/sathyatripodi
Autor Barbara Bujar - 26 Lipca 2020

Czy 500 plus będzie musiało zniknąć? Program nie przyniósł zamierzonych efektów, statystyki są bezwzględne

500 plus to program, który z założenia miał poprawić sytuację kryzysu demograficznego w Polsce. Niestety, według najnowszych statystyk, nawet to nie zachęca obywateli do powiększania rodziny. Z opublikowanych danych wynika, że w naszym kraju nadal odnotowuje się więcej zgonów niż urodzeń.

Program 500 plus w dalszym ciągu budzi wiele kontrowersji. Wśród obywateli naszego kraju znajdują się zarówno jego zwolennicy, jak i totalni przeciwnicy. Bez względu na opinię wszyscy mogą z niego korzystać. Warunek jest tylko jeden - dziecko. Rząd, wprowadzając program, chciał dzięki niemu zachęcić Polaków do powiększania rodzin, co pozwoliłoby na walkę z kryzysem demograficznym. Niestety, okazuje się, że zamierzone efekty nie zostały osiągnięte.

W ogródku lub na spacerze możesz natknąć się na W ogródku lub na spacerze możesz natknąć się na "dzwony umarłych". Uważaj, są szalenie niebezpieczneCzytaj dalej

Niepokojące statystyki 500 plus. Program nie pomaga zwalczać kryzysu demograficznego

Jak donosi portal o2.pl, w ostatnim czasie opublikowane zostały aktualne statystyki, które przedstawiają ilość zgonów i urodzeń w Polsce w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Przypomnijmy, że od 2013 roku nasz kraj zmaga się z ujemnym przyrostem naturalnym. Aby poprawić tę sytuację, rząd postanowił wprowadzić program 500 plus. Zakładając, że pomoże on rodzinom w wychowywaniu dzieci, będą one częściej decydowały się na kolejnych potomków. Założenia władz niestety minęły się z rzeczywistością.

Prognozowana ilość urodzeń, która miała zostać osiągnięta w Polsce w 2019 roku, wynosiła 380 tysięcy. Zgodnie ze statystykami, które przedstawił ekonomista z Uniwersytetu Wrocławskiego Rafał Mundry, na świat przyszło o 11 tysięcy dzieci mniej. W ciągu tych dwunastu miesięcy liczba zgonów ponownie okazał się wyższa.

- GUS: W maju urodziło się 29 tys. dzieci (30,9 tys. rok temu). W czerwcu urodziło się 31,2 tys. (28,4 tys. rok temu). Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy wyniosła 369,7 tys. W ostatnich 12 miesięcy zmarło 409,5 tys. osób - czytamy na Twitterze Rafała Mundrego.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszych

Różnica w danych jest ogromna, co jednoznacznie podkreśla fakt, że przyznawane przez rząd świadczenie, nie spowodowało wzrostu urodzeń. Deficyt demograficzny, który wyniósł 40 tysięcy, jest największym od czasów II wojny światowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Tragedia w Pruszkowie. Podczas imprezy wyrzucili butelkę z okna na 3. piętrze. Trafili w starszą kobietę, jest w szpitalu
  3. Dzień Dobry TVN z kolejną wpadką bije rekordy żenady, wszystko się nagrało. Prowadzący okropnie obraził gościa programu;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel

Następny artykuł