Nadchodzi totalna rewolucja w programie 500+? ZUS już ją poparł, większość Polaków również jest za

500+ na nowych zasadach
fot. https://pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka31.07.2020

500+ jest sztandarowym programem socjalnym partii rządzącej. Niestety ma kilka wad, między innymi to, że nie wszyscy rodzice korzystają ze świadczenia tak, aby polepszyć byt swoich dzieci. Nowa reforma zainspirowana bonem turystycznym może to zmienić.

500+ jest jednym ze sztandarowych programów partii rządzącej. Okazuje się, że niedługo wiele się może zmienić. Co ciekawe, zmiany te spodobały się ankietowanym Polakom. Poparł je także ZUS. Nie jest bowiem tajemnicą, że nie każdy rodzic odpowiednio zarządza pieniędzmi z programu. Często zamiast na dziecko, są one wydawane na zachcianki rodziców. Zdarza się, że w grę wchodzą wydatki na alkohol. Zmiany, których możemy spodziewać się przyszłości, mają rozwiązać problem.

WHO zmieniło zdanie. Najnowsze doniesienia o rozwoju pandemiiWHO zmieniło zdanie. Najnowsze doniesienia o rozwoju pandemiiCzytaj dalej

500+ może się całkowicie zmienić. ZUS oraz większość Polaków są zwolennikami nowej formy

Jak podaje portal Se.pl, w tym momencie 500+ trafia na konto bankowe opiekuna dziecka. Nikt nie nadzoruje tego, na co wyda on państwowe pieniądze. Owszem mogą to być rzeczy dla dziecka, ale mogą być także całkowicie niezwiązane z nim wydatki. Teraz wypłaty świadczenia mogą być wstrzymane i zamienione w inną formę wsparcia tylko, jeśli zgłoszone i udowodnione zostanie złe rozporządzanie świadczeniem. Bon turystyczny sprawił, że pojawiła się nowa wizja wsparcia, jaką państwo może pomóc obywatelom. Ideę popierają zarówno instytucje państwowe, jak i obywatele.

- To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez covid. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań - przyznała, w programie „Money. To się liczy”, prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS zapytana o to, czy 500 plus także będzie wypłacane w formie bonu.

Ankietę przeprowadzono wśród czytelników „Super Expressu” i „Super Biznesu". Zapytano, czy chcieliby, aby program Rodzina 500+ został tak zmodyfikowany, że do rodzin trafiałby w formie bonu na konkretne usługi lub produkty. Większość, bo aż 64 proc. osób uznało, że takie rozwiązanie byłoby lepsze niż dzisiejsze wypłaty świadczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie

- Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany. Będzie to też wzmocnienie naszego PUE, myślę, że będziemy przechodzić w większości na obsługę przez internet - wyjaśniła szefowa ZUS.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne. Rzecznik rządu właśnie przekazał co z obostrzeniami
  2. Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannie
  3. Jacek Kurski się do tego posunął. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł