Koniec aborcji dla zgwałconych kobiet? Pomysł Kai Godek wzbudził mnóstwo kontrowersji

Aborcja dla zgwałconych kobiet
pixabay.com/StockSnap
Autor Barbara Bujar24.10.2020

Aborcja to jeden z głośniejszych tematów, którym w ostatnich dniach żyje cała Polska. Po wprowadzeniu najnowszej ustawy zakazującej usunięcia ciąży, kobiety przy wsparciu wielu mężczyzn wyszły na ulice. Niedługo po ogólnopolskim proteście jego temat podjęła Kaja Godek. Działaczka wypowiedziała się w kwestii aborcji dla ofiar gwałtu. Pomysł, który przedstawiła, spotkał się z licznymi kontrowersjami.

Zgodnie z nową ustawą aborcja ze względu na stwierdzone upośledzenie lub nieuleczalną chorobę płodu nie będzie dozwolona. Taką decyzję podjął w ostatnich dniach Trybunał Konstytucyjny. Przepis od razu spotkał się z oburzeniem społeczeństwa. Polskie kobiety rozpoczęły protest o wolność wyboru.

Jak tłumaczy Oko Press, aborcja ze względu na „duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu” jest niezgodna z Konstytucją. W przypadku gwałtu kazirodztwa lub zagrożenia życia matki została jednak uznana za legalną. Odmiennym zdaniem podzieliła się niedawno znana działaczka, Kaja Godek.

Zacznie się już jutro. Poważne zmiany dotkną całą PolskęZacznie się już jutro. Poważne zmiany dotkną całą PolskęCzytaj dalej

Kaja Godek o aborcji. Zgwałcone kobiety nie powinny mieć do niej prawa?

Jak donosi Wyborcza, w piątek rano działaczka anti-choice wzięła udział w audycji Radia Zet. Podczas rozmowy wypowiedziała się na temat aborcji, w tym sytuacji kobiet, które padły ofiarą gwałtu. Uznała, że usunięcie ciąży w takim przypadku nie powinno być dozwolone.

Pytanie o zgodę na aborcję wykorzystanej kobiety zadała Kai Godek jedna ze słuchaczek. Aktywistka bez zastanowienia odpowiedziała, że ma wielką nadzieję na zmianę najnowszego przepisu. Przyznała, że ustawa powinna zakazywać takiego zabiegu.

- Ufam, że ten przepis też zostanie zniesiony, dlatego że jesteśmy za pełną ochroną życia – powiedziała Kaja Godek cytowana przez Wysokie Obcasy.

Aktywistka uznała, że ofiarą gwałtu nie jest jedynie kobieta. Skrzywdzone zostaje także dziecko, które zasługuje na życie i odpowiednią opiekę. W związku z tym polskie prawo nie powinno odbierać mu tej szansy. Ustawa antyaborcyjna powinna więc jej zdaniem zostać zaostrzona.

- U nas zabija się drugą ofiarę gwałtu, jaką jest dziecko z gwałtu (…) Tak naprawdę nie różnimy się od tych kultur, które są barbarzyńskie, które zabijają ofiarę. Trzeba chronić oboje i matkę, i dziecko. Niezależnie od tego, w jakich warunkach poczęło się dziecko, bo dziecko nie odpowiada za swojego ojca, który był gwałcicielem – przyznała.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Przełomowe wieści. Kaczyński nagle w poważnych tarapatach, sytuacja jakiej nie było od miesięcy
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Pierwsze objawy niedoboru jodu w organizmie. Nigdy nie należy ich ignorowaćPierwsze objawy niedoboru jodu w organizmie. Nigdy nie należy ich ignorowaćCzytaj dalej

Według Kai Godek aborcja nie jest żadnym rozwiązaniem. Jeśli w trakcie ciąży pojawia się problem, a lekarze są pewni, że nie uda im się uratować i matki, i dziecka, jako pierwsza ratunek powinna otrzymać kobieta. Do samego końca należy jednak walczyć także o utrzymanie płodu.

Epidemię uda się niedługo opanować? Eksperci nie mają dobrych wieściEpidemię uda się niedługo opanować? Eksperci nie mają dobrych wieściCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Biedronce zrobisz zakupy w każdą niedzielę? Nowy krok w rozwoju sieci może to umożliwić
  2. Eksperci biją na alarm. Listwy przepięciowe w domach Polaków mogą wywołać pożar, wadliwy sprzęt zalewa sklepy
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł