Adam Małysz opowiedział o swojej chorobie. "Najgorzej było na początku"

Adam Malysz opowiedział, jak przechodził koronawirusa
Facebook.com/Adam Małysz
Autor Barbara Bujar14.07.2020

Adam Małysz zaraził się koronawirusem, o czym 22 czerwca poinformował za pośrednictwem Facebooka. Jego walka z chorobą trwała długo, jednak zakończyła się sukcesem i sportowiec może wrócić do swoich codziennych obowiązków. O uczuciach, które towarzyszyły mu podczas kwarantanny, opowiedział w rozmowie z Super Expressem. Małysz twierdzi, że najgorszy był początek choroby.

Adam Małysz stanowi legendę polskich skoków narciarskich. Dzięki swojej wieloletniej karierze, która przez długi czas opływała w same sukcesy, sportowiec zyskał ogromne grono wielbicieli. Wielu z nich przeraziło się, kiedy 22 czerwca zobaczyli na Facebooku jego szczery wpis. Mężczyzna poinformował w nim, że testy potwierdziły u niego zakażenie koronawirusem.

- Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia (…) Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – pisał Małysz

Tragiczny finał wesela. Nie żyje panna młoda, zginęła na skutek fatalnej pomyłkiTragiczny finał wesela. Nie żyje panna młoda, zginęła na skutek fatalnej pomyłkiCzytaj dalej

Adam Małysz pokonał koronawirusa. Opowiedział o uczuciach, które towarzyszyły mu podczas kwarantannny

10 lipca na profilu byłego skoczka narciarskiego pojawił się kolejny wpis. Małysz postanowił podzielić się z fanami dobrą informacją, która dotyczyła jego choroby. Okazało się, że udało mu się pokonać koronawirusa i w końcu będzie mógł wrócić do swoich obowiązków.

- Z radością mogę Wam przekazać, że moja kwarantanna dobiega końca. Testy wykazały, że jestem zdrowy! Mogę wrócić do normalnego funkcjonowania oraz pracy, co bardzo mnie cieszy. Jednocześnie pamiętajcie - epidemia wcale się nie skończyła i ciągle trzeba na siebie uważać – czytamy.

Sytuacja ucieszyła internautów, a portale zaczęły informować o powrocie sportowca do zdrowia. Jak podaje sport.pl, o przebieg choroby postanowili zapytać go redaktorzy Super Expressu. W trakcie rozmowy Małysz opowiedział im o najważniejszych uczuciach, które towarzyszyły mu podczas zakażenia COVID-19. Przyznał, że najtrudniejszy był sam początek.

- Poczucie, że wirus jest w organizmie, działa na psychikę. Najgorzej było na początku – powiedział.

Adam Małysz podczas choroby najbardziej obawiał się tego, że mógł kogoś zarazić. W szczególności martwił się o polską kadrę skoczków narciarskich, z którą miał kontakt bezpośrednio przed wykonaniem testów. Wiadomość, że nikt przez niego nie zachorował, przyniosła mu prawdziwą ulgę. Kwarantannę mężczyzna odbył w towarzystwie żony.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje legendarny polski aktor

2. Już prawie 60 tys. matek dostało w czerwcu dodatkowe pieniądze. Ma być ich znacznie więcej

W rozmowie z Super Expressem Małysz przyznał też, że spotykał się niestety z obelgami, które część internautów kierowała w jego stronę. Wielu z nich uważało, że sportowiec kłamie albo robi to dla sławy. Jego wpis na Facebooku nie miał jednak na celu chwalenia się. Mężczyzna chciał, by społeczeństwo skorzystało z jego doświadczenia, nie bało się przyznania do choroby, a przede wszystkim jej nie bagatelizowało.

- Wolałem oznajmić to otwarcie. Teraz widzę, że było to słuszne. Ale widzę, jak zachowują się inni. Boją się o tym powiedzieć, boją się nawet pójść z wirusem do lekarza. Bo stracą pracę, bo ich firma padnie. A inni lekceważą objawy, mówią, że to jak zwykła grypa – dodał Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Nie zdążyli do kliniki i stało się, na parkingu. Niesamowite nagranie podbija internet

Następny artykuł