Adam Małysz o przebiegu koronawirusa
East News/19.11.2017 Wisla Puchar Swiata w skokach narciarskich , konkurs indywidualny n/z Adam Malysz fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER N/z: Adam Malys
Autor Barbara Bujar - 19 Lipca 2020

Adam Małysz wyznał całą prawdę. Opowiedział, jak przebiegała u niego choroba

Adam Małysz wygrał z walkę z koronawirusem, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przebieg jego choroby nie jest już tajemnicą. W rozmowie z Super Expressem sportowiec zdradził, jakie towarzyszyły mu objawy, i jak spędził czas na kwarantannie.

Adam Małysz po raz kolejny został zapytany o koronawirusa. Przypomnijmy, że o swoim zarażeniu poinformował fanów 22 czerwca. Mężczyzna dodał wtedy wpis na Facebooku, który został odebrany na dwa sposoby. Jedni internauci współczuli byłemu skoczkowi narciarskiemu i życzyli szybkiego powrotu do zdrowia, drudzy przeciwnie – uważali to za kłamstwo i zagranie pod publikę. Wyniki testów byłe jednak jednoznaczne i Małysz musiał przejść obowiązkową kwarantannę.

- Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa – pisał na Facebooku.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje członek Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje członek "Solidarności Walczącej"Czytaj dalej

Adam Małysz pokonał koronawirusa. Zdradził szczegóły swojej kwarantanny

Kolejna, tym razem dobra informacja, którą przekazał Adam Małysz, pojawiła się w mediach społecznościowych 10 lipca. Okazało się, że mężczyzna pokonał chorobę i może wrócić do normalnego życia oraz swoich codziennych obowiązków. Po tym zdarzeniu wszyscy byli ciekawi, jak dokładnie przebiegała jego kwarantanna, i jakie dolegliwości mu towarzyszyły. Odpowiedzi na wszystkie te pytania były skoczek narciarski udzielił podczas rozmowy z Super Expressem. Okazało się, że nie zawsze było mu łatwo.

Adam Małysz już wcześniej powtarzał, że najtrudniejszy był dla niego sam początek choroby. Mówił wtedy o strachu, który podpowiadał mu, że mógł kogoś zarazić. W udzielonym niedawno wywiadzie potwierdził to i opowiedział, jak czuł się podczas kwarantanny. Okazuje się, że choć choroba miała przebiegać u niego bezobjawowo, w jego organizmie nastąpiły pewne zmiany.

- Po kilku dniach, gdy zjadłem rosół, pomyślałem sobie „źle przyprawiony”. Okazało się, ze to był początek, bo potem na sześć dni straciłem smak i węch. Potem wrócił. A ponadto czułem się nieco zmęczony przy pracach fizycznych. Współczuję tym, którzy mają klasyczne objawy – powiedział.

Małysz przez cały okres choroby stosował się do zalecanej kwarantanny domowej. Przyznał, że pozwoliło mu to docenić posiadanie domu z ogrodem. Dzięki temu mógł zająć się czynnościami takimi jak koszenie trawnika albo odwodnienie terenu.

- Mam ten luksus, że mieszkam w domu z ogrodem. Strasznie ciężko mają ci, którzy mieszkają w blokach – przyznał szczerze.

Teraz sportowiec może cieszyć się wolnością, którą dały mu ujemne wyniki wszystkich wymaganych testów na COVID-19. Jak powiedział, najbardziej ucieszyła go podróż, którą wreszcie mógł odbyć własnym autem.

- Największą przyjemność sprawiło mi to, że na ostatni, czwarty test mogłem pojechać własnym samochodem do szpitala w Cieszynie (śmiech). Miałem też tomografię, zbadano mi krew. Jestem zdrowy – czytamy w rozmowie z Super Expressem.

Dzisiaj grzeje: 1. Koszmar rodziny Stuhrów. Syn aktora otrzymuje straszne wiadomości

2. Przy bankomacie możesz się naprawdę mocno zdziwić. Spora zmiana w wypłatach już weszła w życie

Mężczyzna ma pewność, że nikogo nie zaraził i sam też jest już zdrowy. Z tego powodu od razu mógł zaplanować sobie krótki wyjazd, który pozwolił mu odreagować domową kwarantannę. Relację z wypadu możemy obserwować na Facebooku.

- Po kwarantannie zdecydowaliśmy się na szybki, krótki wypad zastępujący wyjazd wakacyjny. Wyrwanie się z domu po trzech tygodniach przymusowego pobytu to wielka przyjemność – przyznał w jednym ze swoich postów, którego opublikował 17 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające zachowanie kobiety w autobusie. Wszystko się nagrało [wideo]
  2. Stare nagranie Dudy z Tadlą, dziś wolałby o nim zapomnieć. "Czasami ludzi ponoszą emocje";
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Dotarli do rodziny, która brała udział w programie "Nasz nowy dom". Poznali wszystkie tajemnice

Następny artykuł