Adam Małysz ma koronawirusa
.
Autor Klaudia Gaicka - 22 Czerwca 2020

Adam Małysz został zarażony. Miał kontakt z chorym

Adam Małysz miał kontakt z zarażonym i wykonał test na koronawirusa SARS-CoV-2. Niestety, wynik wyszedł dodatni. Wraz z ogłoszeniem wyniku ruszyła cała fala procedur. Zagrożeni są również młodzi narciarze, z którymi "Orzeł z Wisły" się spotkać.

Adam Małysz nazywany Orłem z Wisły jeszcze kilka lat temu był nie tylko jednym z najbardziej utytułowanych sportowców w kraju, ale wręcz jednym z najpopularniejszych rodaków. Reprezentował kraj między innymi w zawodach Pucharu Świata, gdzie przez lata osiągał niesamowite wyniki. Dzięki temu oraz reprezentowanej pogodzie ducha zyskał przychylność, a z czasem nawet uwielbienie polskich fanów sportu.

Klienci bez maseczek mają być wypraszani. Pilny apel Ministerstwa ZdrowiaKlienci bez maseczek mają być wypraszani. Pilny apel Ministerstwa ZdrowiaCzytaj dalej

Adam Małysz uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa SARS-CoV-2

Adam Małysz u szczytu swojej popularności był obecny we wszystkich mediach. Dojrzewające pokolenie wyznawało wręcz Małyszomanię, która trwała dobrych kilka lat. Szczególnie w czasie zimy, gdy ruszał narciarski puchar świata.

Jak podaje portal wp.pl, najnowszy komunikat narciarza zatrząsnął całym środowiskiem fanów sportu. Za pośrednictwem Facebook’a „Orzeł z Wisły” poinformował fanów, że ponieważ miał kontakt z osobą chorą na koronawirusa SARS-CoV-2 wykonał test. Niestety, wynik okazał się pozytywny.

– Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu – zaczął Adam Małysz.

Niestety, wynik okazał się pozytywny. Szczęście w nieszczęściu, na razie były narciarz czuje się dobrze.

– Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia – poinformował były skoczek w dalszej częśći komunikatu.

Adam wytłumaczył również, że pozytywny wynik testu rozpoczął dalszą falę procedur ustanowionych między innymi przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid.

– Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności – apelował były narciarz.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohater popularnego programu telewizyjnego. Oglądały go miliony Polaków

2. Biedronka oddaje pieniądze za kupione towary. Pół ceny do twojej kieszeni, warunki spełnić może każdy

Również dyrektor PZN wypowiedział się w sprawie. Poinformował, że zastosowano wszelkie środki bezpieczeństwa, jednak to nie wystarczyło. Problem może dotyczyć skoczków narciarskich, których Adam Małysz odwiedzić kilka dni temu podczas ich treningów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Mistrzyni świata zmarła tuż po porodzie. Niewyobrażalna tragedia
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Justyna Żyła zażenowała fanów swoim najnowszym zdjęciem. Odważna fotografia stała się hitem. "Ale wiocha" (Foto)

Następny artykuł