afera w Ministerstwie Zdrowia
fot. https://pixabay.com/ romanakr
Autor Natalia Niewczas - 5 Września 2020

Afera respiratorowa wciąż nierozwiązana. Firma ma pilną prośbę

Afera jeszcze przez dłuższy czas nie dobiegnie końca. Chodzi o respiratory, które jakiś czas temu od firmy E&K zamówiło Ministerstwo Zdrowia. Sprzęt miał ratować ludzkie istnienia; znaczna jego część wciąż nie dotarła jednak do kraju. Resort domaga się zwrotu pieniędzy.

Afera respiratorowa to ostatnio gorący temat; do sieci spływają nowe, związane z nią informacje. Ponieważ firma E&K nie wywiązała się z umowy, a po zamówionym sprzęcie śladu brak, Ministerstwo Zdrowia grozi wszczęciem postępowania egzekucyjnego. Dostawca apeluje o cierpliwość. Resort odpowiedział na prośby.

Pilny komunikat ministerstwa zdrowia. Poważne zmiany weszły właśnie w życiePilny komunikat ministerstwa zdrowia. Poważne zmiany weszły właśnie w życieCzytaj dalej

Afera w Ministerstwie Zdrowia

Afery z respiratorami w roli głównej ciąg dalszy. Firma E&K zwróciła się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o wstrzymanie postępowania egzekucyjnego. Ministerstwo podjęło zaskakującą decyzję - resort jest skłonny poczekać.

Jak podaje portal rmf24.pl, firma E&K zobowiązała się do zwrotu należnej kwoty wraz z odsetkami w przyszłym miesiącu. Jeżeli do października 2020 roku pieniądze nie wrócą do resortu, rozpocznie się postępowanie egzekucyjne.

Warto przypomnieć, że choć lubelska firma miała ściągnąć do Polski 1200 ratujących życie respiratorów, finalnie dostarczyła ich ponoć tylko 200. Zaległości finansowe firmy związane z niedotrzymaną umową sięgają nawet 16 milionów euro. Przy takiej kwocie kary umowne mogą wynosić przeszło 3 miliony.

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
2. PKO BP z ważnym komunikatem. Grupa klientów otrzyma dostęp do nowych usług, lepiej sprawdź swoje konto

Ostatnio duże emocje w sprawie afery respiratorowej wzbudził sam profil firmy E&K. Jeszcze niedawno media informowały o tym, że spółka produkowała między innymi statki powietrzne i kosmiczne. Teraz okazuje się, że prezes firmy mógł być zamieszany w handel bronią.

Sprzęt, którego w większości ostatecznie nie dotknęły żadne medyczne ręce, miał trafić do państwowych rezerw. Jeszcze w maju resort zdrowia zapewniał, że firma uzyskała pozytywną rekomendację CBA.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potężny huk i wszyscy nagle stanęli. „Wyszedłem z pokoju, drzwi wyrwało” Koszmar w Polsce
  2. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Magda Gessler odwiedziła Kraków, nie miała litości
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Jej zjedzenie mogło skończyć się koszmarem. Ważny komunikat GIS, natychmiastowa reakcja Lidla i Biedronki

Następny artykuł