Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg

Akcja ratunkowa na Śląsku
.
Autor Natalia Niewczas26.07.2020

Akcja ratunkowa, do której doszło na zalewie Poraj na Śląsku, mogła zakończyć się tragicznie. W niedzielę strażacy zaangażowali się w sprowadzanie na brzeg korzystających z wakacji dzieci, które postanowiły wypłynąć na wody zalewu z użyciem rowerów wodnych. Bezpieczny powrót uniemożliwiła im nieprzewidziana zmiana pogody.

Akcja ratunkowa często łączy się z ratowaniem ludzkiego życia. W przypadku tego zdarzenia chodziło o życie dzieci, co czyniło całe przedsięwzięcie dodatkowo emocjonującym. Zgłoszenie wpłynęło do służb późnym wieczorem z miejscowości Jastrząb. Porywisty wiatr niebezpiecznie oddalił rowery wodne od brzegu. Sytuacja stwarzała poważne zagrożenie dla znajdujących się na nich osób.

Nowa żona gwiazdora Nowa żona gwiazdora "Świata według Kiepskich" wylądowała w szpitalu. Aktor zareagował natychmiastCzytaj dalej

Akcja ratunkowa na zalewie Poraj

W przeprowadzonej na zalewie Poraj akcji ratunkowej chodziło o bezpieczne sprowadzenie rowerów wodnych na brzeg. Jak podaje portal wiadomości.radiozet.pl, dwa pojazdy znalazły się na otwartej wodzie i w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi miały problem z samodzielnym dobiciem do brzegu. Przed zjawieniem się na miejscu zdarzenia służb właściciel wypożyczalni, z której pochodził sprzęt, pomógł w holowaniu trzech pozostałych rowerów.

Dzięki wysiłkom strażaków dwa pozostałe rowery także dobiły bezpiecznie do brzegu. Jak wyjaśnia starszy kapitan Mariusz Szczepański, pracownik straży pożarnej w Myszkowie, służby ratownicze umożliwiły powrót na stały ląd czterem nastolatkom i dwóm osobom dorosłym. Tym razem akcja zakończyła się dla wszystkich szczęśliwie.

Dzisiaj grzeje: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny

Gwałtowne zmiany pogody narażają na niebezpieczeństwo nie tylko osoby chcące korzystać z wakacji na rowerach wodnych. Już od jakiegoś czasu intensywne deszcze zalewają ulice miast i podtapiają domowe piwnice w różnych zakątkach kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę wydał ostrzeżenie dla całego województwa śląskiego. Jak podaje, zagrożenie stwarzają nadciągające nad nasz kraj burze drugiego stopnia. Prognozowane, związane z gwałtowną pogodą opady deszczu będą sięgać od 30 mm do 50 mm - mogą towarzyszyć im silne porywy wiatru i grad.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Amstaff był bity i wykorzystywany w nieludzki sposób, potrzebuje pomocy. Właśnie ujawniono jeden z najstraszniejszych przypadków znęcania się nad zwierzęciem w ostatnim czasie;
  4. Wszyscy myśleli, że to zwykłe przeziębienie. 9-latek odszedł kilka dni po zdiagnozowaniu
  5. W popularnym serze wykryto listerię i gronkowce. GIS ostrzega, aby go nie jeść, jest niebezpieczny dla zdrowia
  6. Niebezpieczny składnik wykryty w dezynfekujących żelach do rąk. Można nawet od niego oślepnąć
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł