akupunktura
pixabay.com/whitesession
Autor Natalia Niewczas - 27 Września 2020

Korzystaliście z akupunktury? Medycyna wschodnia staje się coraz popularniejsza

Akupunktura to dla niektórych prawdziwy koszmar - już sama wizja igieł wbitych w skórę może wywoływać bowiem znaczny dyskomfort. Wiele osób zaświadcza jednak o zbawiennym wpływie tej techniki na zdrowie. Jej zwolennicy twierdzą, że właśnie dzięki akupunkturze odzyskali równowagę metaboliczną i pokonali przewlekły stres.

Akupunktura to jedna z najstarszych znanych ludzkości technik leczniczych. Praktyka nakłuwania ciała miała swe początki w Chinach na długo przed nadejściem naszej ery (nawet 4 tysiące lat). Stosowano wówczas zaostrzone odłamki skały lub bambusa. Do dziś z zabiegów akupunktury korzysta wielu przekonanych o jej zbawiennym działaniu na organizm pacjentów. W Polsce nie brakuje nowoczesnych klinik oferujących tradycyjne zabiegi lecznicze medycyny wschodniej.

Eksperci ostrzegają przed twindemią. Co nam może grozić w nadchodzących miesiącach?Eksperci ostrzegają przed twindemią. Co nam może grozić w nadchodzących miesiącach?Czytaj dalej

Akupunktura przetrwała próbę czasu

Akupunktura polega na nakłuwaniu ciała pacjenta drobnymi igłami. Ta pradawna technika lecznicza zakłada, że konkretne obszary na skórze łączą się z poszczególnymi organami wewnętrznymi. Jak od wielu lat wierzą zwolennicy akupunktury, nakłucie ściśle określonego obszaru ciała wywiera zatem pozytywny wpływ na kondycję danego narządu.

Jak podaje portal medonet.pl, niektóre osoby stosujące akupunkturę są przekonane o jej wzmacniającym organizm działaniu. Ich zdaniem technika jest w stanie pozytywnie wpłynąć na pracę układu odpornościowego i krwionośnego. Co więcej, akupunktura ma łagodzić ból i stymulować regenerację uszkodzonych tkanek.

Dzisiaj grzeje: 1. Za brak maseczki została potraktowana paralizatorem. Bulwersujące nagranie obiegło internet [video]
2.Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków będą inaczej działać
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

Jednocześnie warto podkreślić, że naukowe badania nie potwierdziły skuteczności stosowania akupunktury zwłaszcza w leczeniu chorób przewlekłych lub tych będących w zaawansowanym stadium. W niektórych przypadkach technika stanowi jednak alternatywną metodę leczenia uzupełniającego - może okazać się przydatna między innymi dla pacjentów cierpiących na niektóre schorzenia natury psychicznej.

Zabiegi akupunktury stanowczo odradza się kobietom w ciąży, matkom karmiącym piersią oraz pacjentom z hemofilią. Nie należy nakłuwać miejsc ze zmianami ropnymi bądź owrzodzeniami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotów
  2. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia
  3. Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji
  4. Awantura na pokładzie samolotu. Polak został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie nakazu
  5. Wczesne objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić, co może okazać się fatalne w skutkach
  6. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania

<>

Następny artykuł