Aleksander Kwaśniewski o proteście kobiet
screen youtube.com/Nowiny24 - wiadomości z Podkarpacia
Autor Natalia Niewczas - 27 Października 2020

Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydenta

Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski wyraził swoje zdanie. Polityk zabrał głos w sprawie czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej niezgodności aborcji eugenicznej z konstytucją. Padły mocne słowa.

Polityk przerywa milczenie, Aleksander Kwaśniewski dzieli się z rodakami swoją opinią na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. W wywiadzie dla WP polityk przyznaje, że ocenia decyzję jako niezrozumiałą. Jak zaznacza, w tym przypadku niewskazany był także pośpiech.

Bill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 rokuBill Gates o rozwoju pandemii. Zdradził co nas może czekać w 2021 rokuCzytaj dalej

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Kolejny polski polityk, Aleksander Kwaśniewski, zabiera głos w sprawie decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem podjęcie tematu aborcji przez Trybunał Konstytucyjny to błąd.

- Podjęcie tego tematu przez Trybunał Konstytucyjny, za politycznym przyzwoleniem, jest cynizmem albo nieodpowiedzialnością. Trybunał w obecnym kształcie nie jest bowiem na tyle niezależny, by sam decydować. Gdyby nawet była to niezależna instytucja, to również zabierając głos w tej sprawie, popełniłaby wielki błąd - twierdzi Aleksander Kwaśniewski.

Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, Aleksander Kwaśniewski zwrócił także uwagę na to, że w tej sytuacji pośpiech zdecydowanie nie był wskazany. Przypomniał, że kompromis aborcyjny został zawarty w 1993 roku.

- Z jednej strony mamy bowiem COVID-19 (..), a z drugiej strony mówimy o sprawie, w której tzw. kompromis aborcyjny był zawarty w 1993 roku. Czyli 27 lat temu i utrzymywany do dzisiaj. Po drodze mieliśmy uchwalenie Konstytucji w 1997 r., a pierwszy wniosek w tej sprawie wpłynął dopiero w 2017 r. czyli 3 lata temu - zaznacza Aleksander Kwaśniewski.

W związku z powyższym były prezydent Polski uznaje ostatnie wydarzenia za prowokacyjne. Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego mogą one świadczyć także o braku społecznej wrażliwości.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Gwiazda "M jak miłość" pobita podczas Strajku Kobiet? Wszystko zrelacjonowała, porażające materiału ujrzały światło dzienne
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłSamochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłCzytaj dalej

Aleksander Kwaśniewski wyraził swoje poparcie dla strajkujących kobiet. Zaznacza jednocześnie, że aborcja to temat, który od lat dzieli społeczeństwo i należy do niego podchodzić z dużą ostrożnością, czego, jak twierdzi, tym razem zabrakło.

- Nie liczono się ze społeczną wrażliwością w tej sprawie. Albo rządzący idą na otwarty konflikt, który ma nas ostatecznie podzielić, w którym jedni zwyciężą, a drudzy będą ostatecznymi ofiarami - mówi Aleksander Kwaśniewski.

Przypomnijmy, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej zapadła w ubiegły czwartek. Od tamtej pory w całej Polsce nie ustają protesty, tysiące obywateli postanowiło wyjść na ulice miast, by pokazać swój sprzeciw.

Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważą się losy totalnego lockdownu w Polsce. Najbliższe godziny będą kluczowe
  2. Niesamowite dokonanie naukowców. Sklonowali wymarłe zwierzę, liczą na przywrócenie gatunku
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Dramat u Majdanów. Radosław Majdan trafił do szpitala. Jest fatalnie. Wyjadą jeszcze z Małgosią w egzotyczną podróż?
  7. Huk, pisk opon i gwałtowne hamowanie. 80-letni kierowca rozbił latarnię

Następny artykuł