alergia: sposoby
Fot. pixabay.com/ Mojpe
Autor Klaudia Gaicka - 7 Czerwca 2020

Domowe sposoby na alergię sezonową. Skuteczne i bezpieczne

Alergia potrafi być prawdziwym utrapieniem dla pacjentów. Jak się okazuje, istnieją naturalne metody, które pozwolą nam znacząco zneutralizować przykre objawy. Ekspert radzi, w jaki sposób uczynić życie alergika bardziej beztroskim.

Alergia z roku na rok staje się coraz popularniejszym schorzeniem. Wbrew pozorom, jej symptomy nie męczą pacjentów jedynie na wiosnę. Wiele alergenów nie dotyczy pylenia roślin, a czynników, które potrafią doskwierać przez cały rok.

Media obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 16-letni PiotrMedia obiegła straszna wiadomość. Nie żyje 16-letni PiotrCzytaj dalej

Alergia, naturalne sposoby przezwyciężenia przykrych dolegliwości

Dobierając naturalne metody, należy pamiętać, że alergia każdej osoby jest sprawą indywidualną. Osoby na pozór podobne, zarówno pod kątem wieku, jak i sporu alergenów drażniących, mogą zupełnie inaczej reagować na te same metody.

Jak podaje serwis Pantabletka.pl, jedną z podstawowych metod ograniczenia alergii, jest oczywiście unikanie samych alergenów. A jeżeli już mamy z nimi kontakt to zaleca się, aby zawsze mieć ze sobą sól fizjologiczną, którą możemy nawet kilka razy dziennie przemyć sobie oczy. Jeżeli na co dzień nosimy soczewki, warto wybierać te jednodniowe, mniej alergenów zdąży się na nich zebrać przed ich wymianą. W przypadku kataru polecane jest rano i w środku dnia oczyszczać nos słoną wodą morską. Z kolei w nocy, portal zaleca, aby wykonywać irygację nosa oraz zatok.

Eksperci podkreślają jednocześnie, że oczy i nos to nie jedyne miejsca, gdzie pyłki mogą osiadać. Po powrocie z miejsc, w których występuje szczególne pylenie warto umyć włosy i zmienić ubranie.

Szczególną uwagą powinniśmy również obdarzyć wnętrza, w których na co dzień przebywamy. Ekspert radzi, aby podczas okresu pylenia, wietrzyć tylko i wyłącznie po deszczu. Chcąc zadbać o odpowiednią jakość wdychanego powietrza, dobrze jest się zaopatrzyć w nawilżacz, który będzie jednocześnie oczyszczał powietrze.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Niedziela handlowa przypada tylko parę razy w roku. Dzisiaj możemy zrobić zakupy, jednak nie wszędzie

Przydatne bywa pozbycie się z domu rzeczy, do których alergeny przyczepiają się najchętniej. Są to między innymi nasze firanki oraz dywaniki. Inne tekstylia (zwłaszcza pościel) dobrze jest regularnie prać w 60 stopniach.

Jeżeli zależy nam na wspomaganiu leczenia, dobrym wyborem będzie olej z czarnuszki. Badania wykazują jej działanie wspierające standardową kurację przy alergicznym nieżycie nosa. Znaczne efekty widoczne są już po 15 dniach regularnego stosowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Poszli do kościoła, teraz kwarantannie poddanych zostało aż 350 osób. U katolickiego księdza wykryto koronawirusa, niepokojące doniesienia zza zachodniej granicy
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund

Następny artykuł