Alergia to problem połowy Polaków. Warto wiedzieć, co na co należy uważać w czerwcu
unsplash.com/Brittany Colette
Autor - 29 Maja 2020

Ważne informacje dla alergików. Co pyli w czerwcu?

Alergia jest niewłaściwą reakcja układu odpornościowego człowieka na alergeny, które dosyć licznie występują w środowisku. Jak jednak wynika z danych Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych, w czerwcu uczuleniowcom w całej Polsce najbardziej dokuczają pyłki traw i pokrzywy.

Alergia to nadmierna reakcja organizmu przy kontakcie z alergenami, np. bakteriami, wirusami, środkami chemicznymi, pokarmami, lekami, itp. Jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku, której nie można całkowicie wyleczyć.

Alergie, choć w zdecydowanej większości przypadków nie zagrażają bezpośrednio życiu człowieka, to poprzez swoje uciążliwe objawy w sposób znaczący zmniejszają jakość życia.

Matka mówiła wszystkim, że jej syn zaginął. Policja odkryła jednak wstrząsającą prawdęMatka mówiła wszystkim, że jej syn zaginął. Policja odkryła jednak wstrząsającą prawdęCzytaj dalej

Alergia to problem połowy Polaków. Warto wiedzieć, co na co należy uważać w czerwcu

Skala występowania chorób alergicznych zwiększa się z każdym rokiem. Obecnie na choroby alergiczne cierpi połowa Polaków, z czego najwięcej choruje z powodu roztoczy kurzu domowego.

Nieustannie zwiększa się liczba substancji wywołujących alergię. Obecnie liczba stwierdzonych naukowo alergenów sięga kilkudziesięciu tysięcy. Warto wiedzieć, jakie rośliny pylą w czerwcu i w których regionach kraju alergicy najbardziej muszą uważać na swoje zdrowie.

Jak wynika z danych Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych, w czerwcu pylą zarodniki grzybów mikroskopowych, szczaw, babka i komosa. Częstą przyczyną uczuleń w tym okresie są pokrzywy, ponieważ praktycznie w całej Polsce ich stężenie w powietrzu jest bardzo wysokie przez 30 dni bez wyjątku.

Czerwiec to miesiąc, w którym kwitnie czarny bez, dlatego uczuleni na jego pyłki również powinni zacząć uważnie śledzić kalendarz pylenia. Jest to trudny okres także dla uczulonych na zarodniki grzybów mikroskopowych, ponieważ wówczas ich stężenie w powietrzu gwałtownie wzrasta.

Dzisiaj grzeje: 1. 16 lat czekała na postawienie diagnozy. Jej objawy były książkowe

2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

W czerwcu powinni uważać uczuleni na pyłki traw, ponieważ w tym miesiącu ich stężenie w powietrzu będzie bardzo wysokie prawie w całym kraju. Ponadto objawy alergii będą potęgowane przez alergeny pyłku kwitnącego żyta. W związku z tym uczuleni na pyłki traw powinni omijać kwitnące pola i łąki.

Jak podaje poradnikzdrowie.pl, osoby uczulone na pyłki powinny pamiętać o okularach przeciwsłonecznych, które ochronią oczy przed wtargnięciem alergenów, a także o nakryciu głowy, które zabezpieczy przez wnoszeniem do domu pyłków znajdujących się na włosach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka

Następny artykuł