Alergia na wodę
fot. usnplash.com
Autor Karol Zaborowski - 29 Listopada 2019

21-latka bierze prysznic tylko 2 razy w miesiącu. Nawet jedna kropla potu wywołuje u niej alergie

Alergia może przyjmować różne formy i na dobrą sprawę, nasz organizm uczulać może dosłownie wszystko. W przypadku tej 21-latki uczulenie pojawia się nawet przy kontakcie z jedną kroplą potu czy też łzą.

Alergia potrafi być naprawdę uciążliwa i objawiać się na wiele sposobów. Niektórzy ludzie potrafią być uczuleni na naprawdę dziwne rzeczy. Jedną z takich właśnie osób jest 21-letnia Tessa Hansen-Smith, która przez swoją alergię bierze prysznic jedynie dwa razy w ciągu miesiąca.

Wszystko dlatego, że Tessa jest uczulona na wodę. Według niektórych szacunków na taki typ alergii cierpi jedynie 100 osób na całym świecie. Inni specjaliści podają, że podobnych przypadków jak ten Tessy może być nawet 900, jednak w skali świata jest to wciąż bardzo mała ilość. Niestety choroba znacząco wpływa na codzienne życie 21-latki.

Gif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiGif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiCzytaj dalej

Alergia na wodę

Tessa każdego dnia przyjmuje wiele leków, które mają ograniczać lub nawet hamować reakcję alergiczną jej organizmu. Niestety mimo to kontakt nawet z małą ilością wody wywołuje natychmiastową reakcję. W przypadku skóry pojawiają się zmiany podobne jak przy różyczce.

21-latka odczuwa wtedy silne swędzenie, a nawet ból. Co więcej, nawet napicie się zwykłej wody powoduje powstawanie bolesnych ranek w obrębie jej ust oraz samej jamy ustnej. To sprawia, że Tessa musi za wszelką cenę unikać kontaktu z wodą.

- Często dolega mi zmęczenie i mdłości. Choroba daje o sobie znać nawet w momentach, gdy zjem coś, co zawiera spore ilości wody. Nawet woda pitna jest w stanie wywołać widoczne skaleczenia w mojej jamie ustnej – opowiada Tessa.

Tessa nie może uprawiać żadnego sportu, ponieważ jej własny pot może wywołać reakcję alergiczną. Podobnie jest z jej łzami. Niestety znacząco utrudnia jej to codzienne funkcjonowanie. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, lekarze wciąż nie wiedzą, dlaczego organizm niektórych osób reaguje w taki sposób na wodę.

Na szczęście Tessa ma ciągły kontakt z lekarzem, ponieważ jest nim jej mama. Mimo to bez codziennej porcji leków oraz stosowania specjalnych kremów nieprzepuszczających wody, życie 21-latki jest niezwykle ciężkie i pełne wyrzeczeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy opracowali najlepszy sposób na kaca. Do jego przygotowania wystarczą 3 składniki
  2. Na zapalenie błony śluzowej żołądka cierpią miliony Polaków. 10 objawów, które powinny nas zaniepokoić
  3. 6 ćwiczeń, które złagodzą ból rwy kulszowej. Wszystkie z nich wykonasz w swoim domu
  4. Smog wpływa na ciśnienie krwi? Wyniki badań są jednoznaczne

Następny artykuł