Alert RCB dla klilku województw
.
Autor Klaudia Gaicka - 26 Sierpnia 2020

Polacy otrzymali wiadomości z pilnym ostrzeżeniem. Zagrożonych jest tysiące osób

Alert RCB zaalarmował dziś tysiące obywateli o niebezpieczeństwie nadchodzącym w wyniku zmian pogodowych. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wyjaśniło, w jaki sposób powinniśmy zachowywać się w momencie wystąpienia zagrożenia oraz jak zniwelować jego ryzyko.

Alert RCB, czyli Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zajmuje się między innymi ostrzeganiem mieszkańców poszczególnych regionów polski przed niebezpiecznymi wydarzeniami lub warunkami pogodowymi, które mogą stanowić zagrożenie.

Niebezpieczna choroba wyeliminowana z całego kontynentu. Przełomowe doniesieniaNiebezpieczna choroba wyeliminowana z całego kontynentu. Przełomowe doniesieniaCzytaj dalej

Alert RCB poinformował tysiące osób. Pogoda ma być niebezpieczna

Alert RCB dotarł dziś mieszkańców z całego województwa mazowieckim, lubelskim, łódzkim oraz z poszczególnych powiatów w świętokrzyskim (opatowski, ostrowiecki, starachowicki, skarżyski, konecki, kielecki oraz Kielce), kujawsko-pomorskim (aleksandrowski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, inowrocławski, lipnowski, mogileński, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski oraz Toruń i Włocławek), warmińsko-mazurskim (działdowski, nidzicki, nowomiejski) podlaskim (białostocki, bielski, hajnowski, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Łomża i Białystok)

Dziś tj. 26 sierpnia prognozowany jest bardzo silny wiatr i burze z gradem. Eksperci radzą, aby w czasie burzy znaleźć bezpieczne schronienie i zabezpieczyć rzeczy, które mógłby porwać wiatr. Dodatkowo portal Rcb.gov.pl przypomina o tym, aby: usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były zaparkowane pod drzewami, zamknąć okna i drzwi oraz przede wszystkim pozostać w domu (jeżeli jest to możliwe).

Jeżeli burza zastanie nas poza domem, znajdźmy jak najszybciej bezpieczne schronienie. Nie powinniśmy przebywać pod drzewami, czy na otwartej przestrzeni. Jeżeli burza zastanie nas w podróży, pozostańmy w samochodzie, stanowi on dobrą ochronę przed uderzeniem pioruna. Jeżeli mimo ostrzeżeń znaleźliśmy się na otwartej przestrzeni w grupie, powinniśmy rozproszyć się na odległość kilkudziesięciu metrów. Dzięki temu w przypadku uderzenia pioruna część grupy mogła udzielić pomocy rannym.

Warto podkreślić, że prognoza pogody nie zawsze się sprawdza, jednak zdecydowanie warto brać ją pod uwagę. Szczególnie jeżeli dotyczy ona tak jak w tym przypadku, najbliższej doby. Również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o niebezpiecznej prognozie za pomocą swojego profilu na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny inspektor sanitarny ostrzega. Już niedługo nawet kilka tysięcy zachorowań jednego dnia
2. Nadciąga reforma emerytalna. Dadzą Ci 10 tysięcy, by potem pobrać ogromną prowizję

- Dziś spodziewamy się znacznie bardziej dynamicznej pogody. Za zmianę odpowiadać będzie głęboki niż, który w ciągu najbliższej doby znad Wysp Brytyjskich, przez Morze Północne przemieści się nad rejon Danii oraz południową część Bałtyku i wpłynie na pogodę w Polsce. - poinformowali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotów
  2. Beata Kozidrak straciła bardzo ważną osobę, jest w głębokiej żałobie. Smutne: "Bardzo za tobą tęsknie"
  3. Lekarze nie zostali nawet zapytani o zdanie. Jesienią służbą zdrowia zawładnie paraliż?
  4. Najwyższy stopień zagrożenia. IMGW wydało pilny alert
  5. Polski ginekolog nie wytrzymał. Niektóre pacjentki wywołują u niego wstręt
  6. Wszyscy zwrócili uwagę tylko na jedno. Para z „Rolnik szuka żony” zachwyciła zaskakującym zdjęciem

Następny artykuł