ziołowy lek Amol
unsplash.com/National Cancer Institute
Autor Natalia Niewczas - 29 Września 2020

Pamiętacie Amol? Dla wielu osób był lekiem niemalże na wszystko

Amol to preparat, którego wprost nie da się nie kojarzyć. Do dziś stanowi obowiązkowe wyposażenie wielu domowych apteczek i wciąż cieszy się dużym zaufaniem użytkowników. Jak twierdzą jego entuzjaści, to specyfik niemal uniwersalny.

Amol to niezwykle popularny ziołowy produkt leczniczy. W jego skład wchodzą olejki eteryczne, takie jak olejek goździkowy czy olejek cynamonowy oraz etanol. W wielu domach od lat uchodzi za remedium na rozmaite problemy zdrowotne. Polacy wciąż łagodzą nim dolegliwości ze strony układu trawiennego, a nawet bóle mięśni.

Nowotwór, który można wyczuć palcami. Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 2 tysiące przypadkówNowotwór, który można wyczuć palcami. Co roku w Polsce diagnozuje się ponad 2 tysiące przypadkówCzytaj dalej

Amol wciąż znajduje wiele rozmaitych zastosowań

Amol tworzą składniki pochodzenia naturalnego, jest on dostępny bez recepty. To preparat o działaniu rozkurczającym oraz rozgrzewającym. Ponadto ma łagodzić ból brzucha, ból głowy, wzdęcia i niestrawności, a także wspomagać organizm w walce z przeziębieniem.

Jak podaje portal poradnikzdrowie.pl, skuteczność Amolu zależy od czasu i regularności stosowania produktu. Można zażywać go doustnie lub stosować bezpośrednio na skórę jako tak zwaną wcierkę (na przykład w razie ukąszeń owadów).

Specyfik należy stosować wyłącznie u dzieci powyżej 12 roku życia oraz osób dorosłych. Nierozcieńczonym produktem można nacierać skórę do kilku razy na dobę. Doustne przyjęcie Amolu wymaga już jednak rozcieńczenia ok. 10 kropli produktu z płynem bądź cukrem. Nie zaleca się przekraczanie 3 dawek na dobę. Preparat powinien być stosowany doraźnie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja GIS. Popularny produkt wycofany, nie jeść pod żądnym pozorem
2.Tysiące Polaków wciąż ją ma w swoich szufladach. Nie wyrzucaj jej, możesz dostać niezłe pieniądze
3. Pięć szpitali odmówiło przyjęcia pacjenta. Gehenna 77-latka trwała dwa dni

Warto pamiętać, że Amolu nie powinny używać kobiety w ciąży i kobiety karmiące piersią. Przeciwwskazaniem do stosowania specyfiku jest również astma oskrzelowa bądź niektóre choroby układu pokarmowego, na przykład schorzenia wątroby. Preparatu nie powinno się nakładać bezpośrednio na błony śluzowe ciała, oparzenia czy otwarte rany.

Przed zastosowaniem Amolu warto zasięgnąć fachowej opinii lekarskiej. Nawet produkt leczniczy przygotowany na bazie naturalnych składników może wywoływać bowiem niepożądane skutki uboczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę
  2. Dziecko zasnęło z ładowarką. Doszło do tragedii, a można było jej zapobiec
  3. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje gwiazda kultowego horroru
  4. Specjaliści biją na alarm. Mówią o "czerwonej lampce" dla ministerstwa zdrowia
  5. Objawy bywają niezwykle mylące. Coraz więcej osób umiera na niewydolność serca
  6. Rosół gotujesz pod pokrywką? 1 detal całkowicie zmienia smak

<>

Następny artykuł