Andrzej Duda bez maseczki
fot. https://unsplash.com/ Clément Falize
Autor Natalia Niewczas - 4 Sierpnia 2020

Andrzej Duda przyłapany bez maseczki. Jego tłumaczenie rozwścieczyło specjalistów

Andrzej Duda znów został wybrany przez Polaków - wyborcy zdecydowali o tym, że to właśnie ten polski polityk zasiądzie na prezydenckim fotelu po raz drugi. Kampania wyborcza skończyła się stosunkowo niedawno, a poruszenie związane z tak ważnym wydarzeniem w kraju dopiero zaczęło opadać. Prezydent nie zakończył jednak podróży po Polsce.

Andrzej Duda ponownie spotkał się z wyborcami. Tym razem prezydent odwiedził mieszkańców Krakowa, gdzie uroczyście złożył kwiaty na grobie zmarłej prezydenckiej pary, Lecha i Marii Kaczyńskich. Wizyta Andrzeja Dudy w byłej stolicy Polski wywołała spore poruszenie nie tylko poprzez tłumne gromadzenie się Polaków na krakowskich ulicach, ale i przez postawę, jaką prezydent zachował podczas spotkania.

Ogromna strata dla naszego kraju. Nie żyje wybitny profesor Jan Strelau, z jego podręczników korzystały całe pokoleniaOgromna strata dla naszego kraju. Nie żyje wybitny profesor Jan Strelau, z jego podręczników korzystały całe pokoleniaCzytaj dalej

Andrzej Duda zrezygnował z maseczki

Pojawienie się prezydenta Andrzeja Dudy w Krakowie zgromadziło na Wawelu rzeszę zwolenników polityka. Wielu z nich chciało zwieńczyć spotkanie z prezydentem pamiątkową fotografią lub zwykłym uściskiem dłoni. Prezydent ściskał więc ręce rodaków i pozował do zdjęć. Wszystko to bez maseczki.

Jak podaje portal tvn24.pl, prezydent Andrzej Duda i wchodzący z nim w interakcję rodacy nie dostosowali się do zaleceń epidemiologiczno-sanitarnych. Polityk (podobnie jak większość jego entuzjastów) nie utrzymywał dystansu społecznego i nie zakrył nosa oraz ust. W obliczu ostatnich danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia podobne doniesienia mogą uchodzić za co najmniej niepokojące.

Andrzej Duda skomentował zaistniałą sytuację w rozmowie z dziennikarzami. Brak maseczki wytłumaczył miejscem spotkania, które odbyło się na otwartej przestrzeni.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Sąsiad Polski z przerażeniem patrzy na sytuację nad Wisłą. Rozważają decyzję o przymusowej kwarantannie dla Polaków

- Oczywiście apeluję o zachowanie dystansu i jeżeli ktoś może, to oczywiście też zachęcam do noszenia maseczek. Natomiast nie każdy może, nie każdy lubi - wyjaśnia Andrzej Duda.

Obecna sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w Polsce jest naprawdę poważna. Chorych na COVID-19 szybko przybywa, a tylko 4 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o rekordowej liczbie 680 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w naszym kraju z COVID-19 zmierzyło się już niemal 50 tysięcy pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "Królowych życia" wpadła w tarapaty. Została zatrzymana przez policję, sprawa jest poważna
  2. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Uratowana puma znalazła nowy dom. Na nagraniu widać, że jest szczęśliwa

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł