Andrzej Duda szokuje
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 01.08.2020. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami Zwiazku Duzych Rodzin "Trzy Plus". N/z: prezydent Andrzej Duda
Autor Klaudia Gaicka - 5 Sierpnia 2020

Porażające słowa Andrzeja Dudy. Lekarze nie kryją oburzenia

Andrzej Duda znów zabrał głos na temat koronawirusa SARS-CoV-2. Niestety jego słowa okazały się nie mniej kontrowersyjne niż te wygłaszane podczas wieców wyborczych. Nie tylko obywatele, ale i eksperci i inni politycy są w szoku. Rząd wysyła sprzeczne sygnały do społeczeństwa.

Andrzej Duda niedawno wygrał wybory. Jego niektóre opinie wygłaszane podczas wieców wyborczych budziły oburzenie ekspertów. Mowa przede wszystkim o epidemiologach i wirusologach, którzy nie zgadzali się z opinią, jakoby nie trzeba było już się bać wirusa. Ich obawy okazały się uzasadnione, od kilku dni cały czas padają rekordy nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Pandemia cały czas wzrasta, a prezydent Andrzej Duda znów szokuje swoich wyborców i niestety nie tylko.

Zabrali dziecko do szpitala, bo było senne. Wynik tomografii wszystkich wrył w ziemięZabrali dziecko do szpitala, bo było senne. Wynik tomografii wszystkich wrył w ziemięCzytaj dalej

Andrzej Duda wypowiedział kontrowersyjną opinię na temat maseczek

Jak podaje portal Tvn24.pl, Andrzej Duda w poniedziałek wygłosił w Krakowie kolejne szokujące słowa. Prezydent spotkał się z mieszkańcami i turystami, którzy zdecydowali się spędzić urlop w okolicach pięknych sukiennic. Zarówno prezydent, który powinien być wzorem, jak i otaczający go ludzie, nie mieli założonych maseczek. Dziennikarze postanowili zapytać prezydenta o warunki, w jakich spotyka się z obywatelami.

- Oczywiście apeluję o zachowanie dystansu i jeżeli ktoś może, to oczywiście też zachęcam do noszenia maseczek. Natomiast nie każdy może, nie każdy lubi, a jesteśmy na wolnym powietrzu - mówił prezydent.

Te słowa są szokujące, tym bardziej zważywszy na liczby zakażeń, które są odnotowywane w ostatnich dniach. Wypowiedzi prezydenta oburzają nie tylko obywateli, ale i ekspertów, którzy nie mogą przejść koło nich obojętnie.

- To są niepotrzebne i kompromitujące prezydenta wypowiedzi, zupełnie dezawuujące nasze działania jako Polaków, jako służby zdrowia. Maski trzeba nosić, szczepić się trzeba - ocenia prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jerzego Gromkowskiego we Wrocławiu.

Jeszcze w poniedziałek Minister Zdrowia Łukasz Szumowski apelował do Polaków, tłumacząc, że “nie ma żadnych wymówek medycznych” i wskazywał, aby w takim przypadku nosić przyłbicę.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilne ogłoszenie sanepidu. Trwają poszukiwania klientów restauracji, w której wykryto koronawirusa
2. Szumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń, wiadomo już gdzie. Dotyczy to 20 powiatów

Co więcej, słowa prezydenta stają w opozycji do tego, co możemy usłyszeć od członków resortu zdrowia. Lekarz i senator Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Gorgoń-Komor przyznała, że przez tego rodzaju różnice (pomiędzy „nie każdy lubi" a „nie ma wymówek”) rządzący tracą wiarygodność.

- Każdego z nas obowiązuje dystans, każdego z nas obowiązuje maseczka. Nie ma żadnych wyłączeń w Polsce dla nikogo - podkreślał również rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny korek na S8. Kierowcom puszczają nerwy
  2. Dziennikarze udali się na grób Piotra Woźniaka-Staraka, zastali niespodziewany widok. Jest pusty?
  3. Objawy nowotworów widoczne gołym okiem. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
  4. Dobre wieści. Jerzy Stuhr po raz pierwszy pojawił się na wizji po przebytym udarze
  5. Co może powstrzymać drugą falę epidemii? Naukowcy podali odpowiedź
  6. Wszyscy myśleli, że Magda Gessler go nienawidzi. Dodała jednak zdjęcie, które rozwiewa wątpliwości

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł