Andrzej Duda ma apel do Polaków
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 15.08.2020. Uroczysta odprawa wart na pl. Pilsudskiego, z okazji Swieta Wojska Polskiego. N/z: prezydent Andrzej Duda, minister obrony narodowej Mariusz Blaszczak
Autor Klaudia Gaicka - 6 Września 2020

Andrzej Duda ma pilny apel do wszystkich Polaków. Prosi o bardzo ważną rzecz

Andrzej Duda przekazał ważny apel do obywateli Polski. Prezydent wyjaśnia, co jego zdaniem jest teraz najważniejsze i w jaki sposób powinniśmy się zachowywać. Nasze bezpieczeństwo jest teraz priorytetowe. Nie możemy o tym zapominać.

Andrzej Duda nie ma łatwo, jak zresztą wszyscy prezydenci państw, na których koronawirus SARS-CoV-2 stale odciska swoje piętno. Władza w takim czasie niesie za sobą jeszcze większą odpowiedzialność.

To właśnie od rządzących i ich decyzji zależy to, jak nasz kraj radzi sobie z pandemią COVID-19. Chociaż wielu Polaków należy do grupy zwolenników teorii spiskowych, to właśnie w gestii rządu jest wprowadzenie takich konsekwencji, aby ludzie, którzy myślą racjonalnie, mogli czuć się bezpieczni.

Wielka zapowiedź Ministra Zdrowia. Przedstawił nową strategię walki z koronawirusem na jesieńWielka zapowiedź Ministra Zdrowia. Przedstawił nową strategię walki z koronawirusem na jesieńCzytaj dalej

Andrzej Duda zaapelował do obywateli kraju. Prezydent wyjaśnia, na jakie okoliczności powinni uważać oraz w jaki sposób się zachowywać

Jak podaje portal Webniusy.pl, prezydent postanowił zabrać głos. Stało się to po ważnym posiedzeniu Rady Gabinetowej w sprawie pandemii koronawirusa.

Andrzej Duda przekazał milionom Polaków ważny komunikat. Każdy z nas powinien się z nim zapoznać, ponieważ dotyczy on wszystkich obywateli kraju. Główny komunikat prezydenta mówi o tym, co jest teraz najważniejsze, czyli nasze bezpieczeństwo. Powinniśmy wspólnie zadbać o to, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się COVID-19.

- Podczas Rady Gabinetowej chciałem omówić sytuację w szkołach, realizację programów społecznych i bezpieczeństwo sanitarne – zaczął prezydent.

Zdaniem Dudy sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Polsce nadal ma charakter ogniskowy. Prezydent określił okoliczności, w których najbardziej narażeni jesteśmy na zakażenie koronawirusem.

- Pojawia się w dwóch w głównej mierze miejscach – w zakładach pracy i na weselach, więc bardzo wiele osób niestety ulega zakażeniu w wyniku obecności na weselach, spotkaniach rodzinnych. Bardzo prosimy w związku z tym dodatkowo o rozwagę w tym zakresie i przede wszystkim proszę się starać utrzymywać dystans, używać maseczek – wyjaśnił.

Dzisiaj grzeje: 1. Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdy
2. Coraz więcej ludzi może niedługo porzucać swoje domy. Wcale nie z powodu pieniędzy

Andrzej Duda zaapelował również o rozsądek. Podkreślił, jak ważne jest, aby nie lekceważyć koronawirusa SARS-CoV-2, a przy tym jednak podchodzić do niego racjonalnie i ze spokojem, nie powinniśmy popadać w przesadną panikę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz jeszcze 10-groszówkę z PRL-u? Za monetę płacą majątek
  2. Wiele ofiar śmiertelnych. Doszło do wielkiej eksplozji. Wiadomości ze świata
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

Następny artykuł