Andrzej Duda o szczepionkach
fot. youtube.com/Janusz Jaskółka
Autor Klaudia Gaicka - 7 Lipca 2020

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień. Jego słowa wywołały burzę

Andrzej Duda we wczorajszej debacie podzielił się kontrowersyjną opinią o szczepieniach obowiązkowych, które są w ostatnich tygodniach bardzo gorącym tematem. Jego wypowiedź wzbudziła wiele kontrowersji wśród ekspertów. Krytycznie odniósł się do wypowiedzi nawet marszałek Senatu. Andrzej Duda broni się za pomocą Twittera.

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zdecydowali się wystąpić w dwóch osobnych debatach. Pierwszemy kandydat, dzierżący aktualnie fotel prezydencki, odpowiadał na pytania w Końskich. Zadawał mu je początkowo Michał Adamczyk, a później lokalni mieszkańcy.

Drugi kandydat, prezydent Warszawy, odpowiadał na pytania dziennikarzy w Lesznie. Przedstawiciel każdej z obecnych redakcji mógł zadać dwa pytania.

Objawy świadczące o niedoborze witaminy D. Wiele osób je bagatelizujeObjawy świadczące o niedoborze witaminy D. Wiele osób je bagatelizujeCzytaj dalej

Andrzej Duda zaszokował wszystkich swoją wypowiedzią na temat obowiązkowych szczepień

Jak podaje serwis Onet.pl, szczególnie kontrowersyjna okazała się wypowiedź obecnego prezydenta na temat szczepionek. W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, jest to ostatnio bardzo gorący temat.

- Natomiast jeśli chodzi o szczepionkę. Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie - ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie. Miałem oczywiście różne szczepienia jako dziecko i później jako dorastający chłopak, ale na grypę się nigdy nie szczepiłem i nie chcę się szczepić, i uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe - wyjaśnił Andrzej Duda.

- Proszę bardzo - kto chce, jeżeli będzie szczepionka, niech się zaszczepi, ale kto nie chce - to jest jego osobista decyzja - podsumował.

Tę kontrowersyjną wypowiedź skomentował marszałek Senatu, prof. Tomasz Grodzki. Jego zdaniem to nieodpowiedzialne zachowanie.

- Wypowiedź Andrzeja Dudy, że "nie jest zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych" to skrajna nieodpowiedzialność. Poza tym takie stawianie sprawy jest niezgodne z prawem, w Polsce mamy przecież listę obowiązkowych szczepień – powiedział w rozmowie z Onetem marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

Andrzej Duda odniósł się do zarzutów, płynących w jego kierunku z różnych stron. Umieścił na swoim Twitterze wpis, w którym zarzuty nazywa manipulacją.

Dzisiaj grzeje: 1. Objawy niedoboru potasu w organizmie. Lepiej ich nie bagatelizować, gdyż jest niezwykle ważny dla zdrowia

2. Ogromny wzrost w emeryturach. Nawet 600 zł, seniorzy sami mogą sprawdzić różnicę

- STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa. - napisał.

Jedyny szkopuł tkwi w tym, że na szkarlatynę nie ma szczepionki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  2. Hanna Lis oglądała debatę i zwróciła uwagę na jeden szczegół. "Boże, widzisz i nie grzmisz";
  3. Wielka tragedia w kopalni w Azji. Nie żyje ponad 160 osób
  4. 4-latek trafił w ręce prawdziwych potworów. Zamiast opieki otrzymał tortury, których niestety nie wytrzymał
  5. Kobieta była przekonana, że brzuch boli ją przez miesiączkę. Niestety nie dożyła kolejnego dnia
  6. Justyna Żyła nie może przeboleć końca związku z Piotrem? Wyznała, jak to jest być samotną matką, padły mocne słowa (FOTO)

Następny artykuł