Pilny apel Adrzeja Dudy do Polaków. Każdy powinien się zastosować, może uratować życie i zdrowie

Andrzej Duda apeluje do Polaków
pixabay.com/Robfoto
Autor Barbara Bujar14.10.2020

W mediach społecznościowych pojawił się ważny wpis Andrzeja Dudy. Prezydent postanowił przypomnieć Polakom o powadze aktualnej sytuacji epidemiologicznej i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa. Swoimi słowami dał obywatelom do zrozumienia, że to właśnie od nich zależy przyszłość naszego kraju.

Andrzej Duda opublikował w środę ważny wpis na Twitterze. Prezydent odniósł się w nim do sytuacji epidemiologicznej, która w Polsce pogarsza się z dnia na dzień. Przypomnijmy, że 14 października padł kolejny dobowy rekord zachorowań. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w swoim raporcie o 6 526 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ponadto w ciągu 24 godzin zmarło 116 pacjentów. To także najwyższy wynik od początku pandemii.

- Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia (…) Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób. (…) Liczba zakażonych koronawirusem: 141 804/3 217 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – przekazało w środę MZ na Twitterze.

Prof. Simon radzi, jak przetrwać kolejną falę epidemii. 3 zasady, które są według niego absolutną podstawąProf. Simon radzi, jak przetrwać kolejną falę epidemii. 3 zasady, które są według niego absolutną podstawąCzytaj dalej

Andrzej Duda zwraca się do Polaków. To od nich zależy przyszłość

Wzrost zachorowań przewidywany był przez ekspertów już od kilku miesięcy. Choć wielu Polaków miało nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie, druga fala infekcji nastąpiła bardzo szybko. Od początku października statystyki poszybowały w górę, a rząd zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Przypomnijmy, że od ubiegłej soboty, Polska w całości została objęta żółtą strefą. Wyjątkiem są jedynie powiaty „czerwone”.

W związku z działaniami rządu Polacy muszą stosować się między innymi do utrzymywania bezpiecznego dystansu społecznego oraz zasłaniania nosa i ust we wszystkich przestrzeniach użytku publicznego. W takich miejscach jak kina, restauracje, siłownie czy teatry obowiązują natomiast wyznaczone limity przebywających tam osób. Takie restrykcje mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa obywateli.

Mówiąc o bezpieczeństwie, nie można zapomnieć oczywiście o osobach starszych. Dla nich rząd postanowił ponownie wprowadzić zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Zgodnie z taką decyzją od 14 października podczas zakupów między 10:00 a 12:00 obowiązują godziny dla seniorów. O przestrzeganiu tych wszystkich zasad postanowił przypomnieć Polakom prezydent Andrzej Duda, który odbył niedawno konsultację z Głównym Inspektorem Sanitarnym, prof. Jarosławem Pinkasem.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. "Ostatni wiersz o covidzie" hitem internetu (VIDEO)Czytaj dalej

- Dalsza przyszłość też zależy od nas. Myj ręce! Noś maseczkę! Chroń Seniorów! - napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Dziś padły dwa niechlubne rekordy. Kolejne granice przekroczone, statystyki szybują w góręDziś padły dwa niechlubne rekordy. Kolejne granice przekroczone, statystyki szybują w góręCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje, żałoba w Zakopanym i Kościelisku. Wielki talent nie żyje, mieszkańcy regionu i turyści będą go wspominać
  2. Banknot 100 złotych wart nawet kilka razy więcej. Można zarobić ogromne pieniądze
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Ewa piła pól szklanki soku co 3 dni. Nie mogła uwierzyć w zmiany, które zaobserwowała, teraz poleca go wszystkim

Następny artykuł