Andrzej Duda odwiedził COZL. Jego wizyta spowodowała zamknięcie centrum na dwie godziny
unsplash.com/ Alvin Leopold
Autor - 19 Czerwca 2020

Andrzej Duda z wizytą w szpitalu onkologicznym. Wszyscy musieli czekać

Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, które w ostatnich latach zostało rozbudowane i zmodernizowane. Wizyta rozpoczęła kilkugodzinny cykl przedwyborczych spotkań prezydenta RP w Lublinie. Niestety, z jej powodu część gabinetów została zamknięta na dwie godziny.

Andrzej Duda pojawił się Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Jest to jeden z największych ośrodków onkologicznych w Polsce, który prowadzi pełnoprofilowe, wysokospecjalistyczne leczenie onkologiczne pacjentów nie tylko z Lubelszczyzny, ale również z całego kraju.

W trakcie wizyty prezydent podkreślił, że leczenie chorób onkologicznych jest obecnie wielkim wyzwaniem cywilizacyjnym. Jego zdaniem centrum będzie wspierać walkę i starania o to, by jak najmniej osób zapadało na nowotwory, a także by leczenie odbywało się w sposób jak najbardziej skuteczny.

Z ostatniej chwili: Polska rozpoczyna pracę nad lekiem na koronawirusa, MZ przekazało przełomowe informacjeZ ostatniej chwili: Polska rozpoczyna pracę nad lekiem na koronawirusa, MZ przekazało przełomowe informacjeCzytaj dalej

Andrzej Duda odwiedził COZL. Jego wizyta spowodowała zamknięcie centrum na dwie godziny

Pacjenci, którzy w poniedziałek chcieli dostać się do Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, skarżą się na to, iż część gabinetów była zamknięta przez dwie godziny. Jak mówią, nie było także możliwości podjazdu pod wejście. Trudności wynikały z faktu, iż w tym czasie przyjechał do szpitala prezydent Andrzej Duda.

- Chciałem zawieźć mamę pod drzwi wejścia od ul. Sierocej, bo miała umówioną wizytę u lekarza. Okazało się to niemożliwe, bo wjazd był zablokowany. Wokół była policja i wojskowi. Wszyscy pacjenci, którzy tego dnia rano przyszli, musieli okrążyć szpital z ul. Sierocej do budynku przy ul. Jaczewskiego, a to jest co najmniej kilkaset metrów. Uważam, że dla schorowanych ludzi, cierpiących na nowotwory to nie lada wysiłek - relacjonuje mężczyzna, który w poniedziałek był w Centrum Onkologii.

Czytelnik Kuriera Lubelskiego dodał, że w związku z wizytą prezydenta Dudy w szpitalu część gabinetów lekarskich była zamknięta przez dwie godziny.

- A ci ludzie musieli czekać. Nie wiem naprawdę, jaka jest podstawa prawna do tego, aby zamknąć szpital na dwie godziny. Dla mnie jest to bulwersujące, tym bardziej że prezydent Duda pokazuje się w szpitalu onkologicznym, a dwa miliardy złotych, które można było przeznaczyć na onkologię, trafiły gdzie indziej - mówi syn pacjentki COZL.

W poniedziałek odbyła się uroczystość zakończenia rozbudowy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W uroczystości uczestniczyli prezydent Andrzej Duda, a także wojewoda i marszałek. Dyrektor centrum Elżbieta Starosławska podziękowała wówczas politykom, samorządowcom i instytucjom PiS oraz "małej garstce przyjaciół i naukowców", dzięki którym zakończenie wartej 550 mln zł inwestycji było możliwe.

Jak podaje kurierlubelski.pl, placówka stara się obecnie o pozyskanie dodatkowej kwoty 95 mln zł na doposażenie m.in. pracowni endoskopowej, apteki szpitalnej, pracowni histopatologicznej Zakładu Patologii Nowotworów, bloku operacyjnego i chirurgii jednego dnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia ujawniło plan dla uczniów na następny rok. Wielu rodziców jest oburzonych

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Urząd marszałkowski, który jest właścicielem szpitala, skomentował kwestię trudności, które spotkały pacjentów szpitala. Rzecznik marszałka wyjaśnił, że niestety wspomniane ograniczenia wynikały z kwestii bezpieczeństwa.

- Takie są procedury Służby Ochrony Państwa. Przepraszamy pacjentów za zaistniałe niedogodności - powiedział Remigiusz Małecki, rzecznik marszałka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. 1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego

Następny artykuł