andrzej duda nowy zasiłek
fot. https://www.youtube.com/ Dziennik Wschodni
Autor Klaudia Gaicka - 21 Czerwca 2020

Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?

Andrzej Duda przyznaje kolejny zasiłek. 1400 zł stanowi poważną konkurencję dla umów o pracę. Eksperci zwracają uwagę, że Polakom może odechcieć się pracować w obliczu tylu różnych dodatków dla bezrobotnych.

Andrzej Duda, obecny prezydent naszego kraju, podpisał ustawę o „dodatku solidarnościowym” w wysokości 1400 zł. Pieniądze mają trafić do ludzi, którzy stracili pracę przez pandemię koronawirusa SARS-CoV-2.

Szczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejkaSzczepionka rezerwowana przez bogatsze kraje. Już teraz tworzy się kolejkaCzytaj dalej

Andrzej Duda przyznaje kolejny zasiłek

Nowy dodatek ma wynosić aż 1400 zł. I ma być wypłacany osobom, które straciły pracę po 15 marca 2020 roku. Jednak nie będzie dotyczył on wszystkich, a tych, którzy byli zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę i otrzymali wypowiedzenie. Zatrudnieni na podstawie umowy zlecenie lub samozatrudnieni nie będą mogli skorzystać z tej pomocy.

Jak podaje portal Money.pl, nowe świadczenie ma przysługiwać tym, którzy płacili składki przez 60 dni w bieżącym roku. Dodatek ma być nieopadatkowany, ale oskładkowany.
Chętni spełniający wymogi powinni złożyć specjalny wniosek do ZUS nie później niż do 31 sierpnia 2020 roku.

– W formie dokumentu elektronicznego za pomocą profilu informacyjnego utworzonego w systemie teleinformatycznym, a udostępnionego przez Zakład – czytamy.
Pomysł „Dudowego” spodobał się związkowcom, a w głównej mierze „Solidarności”.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu. Miało być 1300 zł, a jest 1400 zł. Prezydent wywiązał się z części umowy z nami – mówił Marek Lewandowski, rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Money.pl.

Jednak wiele organizacji i osób wypowiedziało się negatywnie odnośnie do nowego zasiłku.

– Pytanie, skąd rząd weźmie pieniądze na te świadczenia? Będzie dodruk? Wtedy wzrośnie nam inflacja. Zrobi się bardzo groźnie, bo mamy recesję – podsumowała Katarzyna Lorenc, ekspertka BCC ds. rynku pracy oraz zarządzania i efektywności pracy.

Dzisiaj grzeje: 1. Wczesne objawy raka żołądka. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi schorzeniami

2. Zabytkowe samochody pod inwestycje. Nawet nie wiesz, ile możesz na nich zarobić

Eksperci zwracają uwagę na to, że w obliczu tylu świadczeń i dodatków praca przestaje się ludziom opłacać.

– Zaczynamy kpić z ludzi, którzy codziennie chodzą do pracy – dodała.

W ocenie sytuacji warto wziąć pod uwagę to, o czym wielu obywateli zapomina. Rządzący dając coś, nie sięgają do własnych kieszeni. Próbują przekupić nas naszymi własnymi pieniędzmi. Efektem tego jest, chociażby wzrost cen, czy pogorszenie stanu służby zdrowia, na którą pieniędzy już nie starcza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Korzystasz z 500 plus? Dostaniesz jeszcze więcej, za pośrednictwem SMS-a możesz otrzymać specjalny dodatek na wakacje
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Agent Roberta Lewandowskiego zmieszany z błotem. "Kasyna, spelunki i środki na erekcję"

Następny artykuł