Andrzej Duda przeprasza
pixabay.com/niekverlaan
Autor Barbara Bujar - 24 Października 2020

Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem

Andrzej Duda odniósł się do informacji na temat stanu swojego zdrowia. Na najnowszym nagraniu, które opublikował w mediach społecznościowych, prezydent potwierdził, że został zakażony koronawirusem. Opowiedział o przebiegu choroby, poruszył temat 1 listopada, a także złożył publiczne przeprosiny.

Informacje o zakażeniu Andrzeja Dudy błyskawicznie obiegły polskie media. Za pośrednictwem Twittera potwierdził je także Błażej Spychalski. Rzecznik prezydenta przekazał, że ten czuje się dobrze.

- Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi – napisał w sobotę rano Spychalski.

Zacznie się już jutro. Poważne zmiany dotkną całą PolskęZacznie się już jutro. Poważne zmiany dotkną całą PolskęCzytaj dalej

Andrzej Duda potwierdził informacje o zakażeniu. Złożył publiczne przeprosiny

Do informacji na temat pozytywnego wyniku testu odniósł się także sam zainteresowany. Andrzej Duda nagrał specjalny film, który opublikował w mediach społecznościowych. Potwierdził w nim, że jest zakażony koronawirusem. Jak stwierdził, nie odczuwa żadnych objawów.

- W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych, jak zanik smaku, zanik węchu, niczego takie nie miałem i nie mam, ale niestety wynik testu jest absolutnie jednoznaczny - powiedział prezydent cytowany przez Interię.

Andrzej Duda zapewnił Polaków, że czuje się dobrze, a następne dni spędzi wraz z żoną na kwarantannie. Cały czas będzie także pełnił swoje obowiązki. W związku z zakażeniem będzie robił to zdalnie.

Zwracając się do społeczeństwa, prezydent postanowił przypomnieć o nadchodzącym Dniu Wszystkich Świętych. Zaapelował do Polaków, aby podeszli do niego odpowiedzialnie, a przede wszystkim zadbali o osoby starsze. To właśnie oni powinni unikać zgromadzeń, w których rośnie ryzyko zakażenia koronawirusem.

- Prosiłbym, aby w miarę możliwości seniorzy pozostali w domu, aby w miarę możliwości nie wychodzili w miejsca publiczne, gdzie teoretycznie mogą ulec zarażeniu – przekazał.

Podczas nagrania Andrzej Duda szczególną uwagę poświęcił właśnie ostrożności i panującym obostrzeniom. Przyznał, że sam dbał o zasady bezpieczeństwa, jednak mimo to otrzymał pozytywny wynik testu. W obliczu tej sytuacji postanowił przeprosić wszystkich, z którymi w ostatnich dniach miał kontakt.

Dzisiaj grzeje: 1.Od soboty cała Polska stanie się czerwoną strefą? Jest zapowiedź Mateusza Morawieckiego
2.Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?
3. WHO popełniło karygodny błąd w sprawie koronawirusa? Wielu rwie włosy z głowy po miażdżącej opinii naukowców

Pierwsze objawy niedoboru jodu w organizmie. Nigdy nie należy ich ignorowaćPierwsze objawy niedoboru jodu w organizmie. Nigdy nie należy ich ignorowaćCzytaj dalej

- Gdybym odczuwał jakiekolwiek symptomy koronawirusa, proszę mi wierzyć, wszystkie spotkania byłyby odwołane. Staraliśmy się zachować środki ostrożności wszystkie, które w ostatnim czasie były wdrażane - maseczki, rękawiczki w sytuacji bezpośredniego zetknięcia. Mam nadzieję, że nikt z państwa nie zachoruje, wierzę w to, że te środki ochrony, także trzymanie odległości, dystanse społeczne, były wystarczające – dodał

Epidemię uda się niedługo opanować? Eksperci nie mają dobrych wieściEpidemię uda się niedługo opanować? Eksperci nie mają dobrych wieściCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątków
  2. Eksperci biją na alarm. Listwy przepięciowe w domach Polaków mogą wywołać pożar, wadliwy sprzęt zalewa sklepy
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Prezydent tuż po teście zwrócił się z prośbą do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważna, dotyczy zwłaszcza podróżujących
  7. "Trzaskowski i feministki poszli spacerkiem na Nowogrodzką". Sobotni protest przed siedzibą partii rządzącej

Następny artykuł