Zniesienie kolejnych obostrzeń z powodu zaprzysiężenia prezydenta
youtube.com/Prezydent.pl
Autor Barbara Bujar - 25 Lipca 2020

Rząd znosi kolejne obostrzenia. Decyzja ma umożliwić organizację zaprzysiężenia Andrzeja Dudy

Andrzej Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich. Przed nim jeszcze złożenie zaprzysiężenia, które odbędzie się już 6 sierpnia. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, przebieg wydarzenia stał pod znakiem zapytania. Dziś wiadomo, gdzie odbędzie się ceremonia i jakie obostrzenia zostaną w związku z nią zniesione.

Koronawirus spowodował częściowy paraliż życia ludzi na całym świecie. Trwająca nadal epidemia w dalszym ciagu mocno ogranicza normalne funkcjonowanie, a także organizację ważnych wydarzeń narodowych. Jedne z nich odbędzie się już na początku przyszłego miesiąca.

Andrzej Duda, który ponownie został wybrany na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, już 6 sierpnia złoży swoje zaprzysiężenie. Pierwotnie wydarzenie miało odbyć się na Stadionie Narodowym. Plany te zostały jednak zmienione. Dodatkowo rząd postanowił znieść z tej okazji kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa.

Objawy niedoboru witaminy D. Ma je nawet 90 procent PolakówObjawy niedoboru witaminy D. Ma je nawet 90 procent PolakówCzytaj dalej

6 sierpnia Andrzej Duda złoży zaprzysiężenie. Z tej okazji rząd znosi kolejne obostrzenia

Zasady bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone w naszym kraju ze względu na rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19, obowiązywały także w Sejmie. Jak podaje portal popularne.pl, przez cały czas starano się przestrzegać tam wszystkich obostrzeń. Do budynku wchodziły wyłącznie te osoby, których obecność była tam niezbędna. Ponadto każdej z nich mierzono temperaturę, a w sali plenarnej mogła przebywać jedynie określona liczba pracowników. Z tego względu uroczystość zaprzysiężenia prezydenta miała odbyć sie w innym miejscu.

Oficjalne rozpoczęcie drugiej kadencji na funkcji Prezydenta Rzeczypospolitej ma nastąpić 6 sierpnia. To właśnie wtedy planowane jest zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. W związku z licznymi obostrzeniami, które podczas epidemii panowały w Sejmie, wydarzenie miało odbyć się na Stadionie Narodowym. Z najnowszych informacji wynika, że założenia te zostały zmienione. Uroczystość będzie miała tradycyjny charakter i zostanie zorganizowana na sejmowej sali plenarnej. W tym celu rząd postanowił znieść część obostrzeń, w tym limit osób, które mogły na niej przebywać.

O decyzji rządu poinformować miała w środę marszałek Sejmu Elzbieta Witek. Jej slowa nie oznaczały jednak, że zasady bezpieczeństwa w ogóle nie będą już obowiązywały. Posłowie i senatorowie nadal będą musieli zaslaniać nos i usta. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, ilu z nich zdecyduje się na udział w wydarzeniu.

- Jesteśmy na etapie sprawdzania, ile osób zadeklaruje swój udział - powiedziała Witek

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Wielu nie wie, a urzędnik przemilczy. Niektórzy emeryci mogą dostać nawet 2080 zł do emerytury

Jak się okazuje, to nie koniec zmian w świecie politycznym. Marszałek podała do wiadomości, że po wakacjach, czyli od posiedzenia, które ma odbyć się w połowie września, Sejm ma wrócić do normalnej pracy.

- Planowane zmiany nie oznaczają, że Sejm ruszy pełną parą. Od września do końca roku zaplanowano zaledwie 11 dni posiedzeń, a posłowie w każdym miesiącu za wyjątkiem grudnia mają pojawić się przy Wiejskiej na zaledwie dwa dni - czytamy na portalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki smutek w pałacu prezydenckim. Kancelaria Andrzeja Dudy przekazała tragiczną wiadomość
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Sąsiad nie poradził sobie ze szczęściem uczestniczki "Nasz nowy dom"? Dramat kobiety, której pomogła Katarzyna Dowbor;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Spłonął dom wyremontowany w programie "Nasz nowy dom". "Nie zostawimy ich w potrzebie", obiecuje Katarzyna Dowbor

Następny artykuł