Anna Dymna szczerze o swojej chorobie
.
Autor Karol Zaborowski - 31 Października 2019

Anna Dymna jest poważnie chora. Niemal nikt o tym nie wie

Anna Dymna jest prawdziwą ikoną polskiego kina, którą pokochały całe pokolenia Polaków. Niestety aktorka nie czuje się najlepiej za sprawa choroby, z którą zmaga się od wielu lat. Co więcej, leki, które przyjmuje, również znacząco się na niej odbijają.

Anna Dymna na zawsze zapisała się w historii polskiego kina dzięki rolom w tak kultowych produkcjach, jak “Znachor”, czy “Janosik”. Mimo swojego wieku i stanu zdrowia aktorka jeszcze do niedawna nadal była aktywna zawodowo, a swoją jak na razie ostatnią rolę odegrała w 2015 roku. Niestety choroba, z którą się zmaga, bardzo wpływa na jej tryb życia, wymuszając codzienne badania. Dodatkowo leki, które musi zażywać, negatywnie wpływają na jej samopoczucie.

O swojej dolegliwości Anna Dymna opowiedziała w jednym z wywiadów, którego udzieliła magazynowi Rewia. Aktorka rzadko wspomina o chorobie, przez co wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, z czym musi się zmagać na co dzień.

Nie żyje najstarsza kobieta na świecie. Znamy jej przepis na długowiecznośćNie żyje najstarsza kobieta na świecie. Znamy jej przepis na długowiecznośćCzytaj dalej

Anna Dymna o swojej chorobie

W rozmowie z dziennikarzem aktorka wyznała, że cierpi na hipoglikemię, czyli niedocukrzenie. Wywołane jest to zbyt wysokim poziomem insuliny w jej organizmie. Niestety wymusza to na aktorce częste badania poziomy cukru w swojej krwi, ponieważ jego niedobór jest dla niej śmiertelnie niebezpieczny.

Cierpię na hipoglikemię, czyli niedocukrzenie. Zażywam leki, po których źle się czuję. Z tą chorobą jest różnie. Chociaż człowiek się leczy, często nie da się jej powstrzymać - mówiła aktorka.

Hipoglikemia jest o wiele groźniejsza niż hiperglikemia, czyli zbyt wysoki poziom cukru we krwi. Glukoza jest niezbędna do poprawnego funkcjonowania naszego organizmu, a jego niedobór stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo. Chorzy z niedocukrzeniem mogą niespodziewanie zapaść w śpiączkę, właśnie z powodu zbyt niskiego poziomu cukru. W takim wypadku niezbędna jest natychmiastowa pomoc ze strony lekarzy i innego personelu medycznego.

Niestety stanu zdrowia aktorki nie poprawia również fakt, że wróciła do nałogu, z którym wydawałoby się, że skończyła już na dobre. Chodzi dokładniej o palenie, które udało jej się rzucić na 14 lat. Niestety po tym czasie Anna Dymna znowu zaczęła palić i każdego dnia wypala kilka papierosów.

Nie paliłam 14 lat. Walcząc o coś, co było dla mnie ważne, zdenerwowałam się, zapaliłam i tak poszło. Dziennie wypalam kilka cienkich papierosów - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Migrena dotyka więcej osób niż cukrzyca czy nowotwory. Przedstawiamy listę produktów, które mogą ją wywoływać
  2. Na diagnozę czekała 15 lat. Kiedy stwierdzono u niej nieuleczalną chorobę, poczuła ulgę
  3. Karetka zgubiła swojego pacjenta. Przerażające nagranie obiegło internet

Następny artykuł