Anna Lewandowska w kontrowersyjnym filmie o otyłości
East News/Fot. TRICOLORS/EAST NEWS LODZ. 08.06.2019 Gwiazdy w drodze na Gale #Hashtagi Roku 2019 n/z: LEWANDOWSKA ANNA
Autor Barbara Bujar - 4 Września 2020

Lewandowska tańczy w kontrowersyjnym przebraniu. Chciała zwrócić uwagę na ważny problem, opinie są jednak podzielone [FOTO]

Anna Lewandowska znów w centrum zainteresowania. Tym razem rozgłos przyniósł jej film, który całkiem niedawno opublikowała na swoim Instagramie. Trenerka, która zatańczyła w nim w stroju otyłej kobiety, chciała zwrócić uwagę internautów na problem nadwagi. Mimo starań nie do końca jej się to udało. Zdaniem niektórych dobre intencje zakończyły się marnym skutkiem.

Anna Lewandowska jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych trenerek w Polsce. Jej media społecznościowe śledzą miliony obserwujących, z którymi kobieta regularnie dzieli się ważnymi wskazówkami. Ostatni film wzbudził jednak mnóstwo kontrowersji. Internauci zobaczyli w nim Lewandowską, która tańczy w rytm utworu Beyonce, a na sobie ma strój otyłej kobiety. Na komentarze nie trzeba było długo czekać. Nie wszystkie były jednak pozytywne. Wokół nagrania pojawiło się mnóstwo kontrowersji.

Nowe ognisko koronawirusa. 25 procent gości zarażonychNowe ognisko koronawirusa. 25 procent gości zarażonychCzytaj dalej

Anna Lewandowska w szokującym nagraniu. Zdania odbiorców są podzielone

- Very #bodypositive! Za chuda, za duża - jak teraz wam się podobam? - napisała trenerka pod nagranem opublikowanym na Instagramie ( @annalewandowskahpba)

Taniec Lewandowskiej

Na odzew internautów nie trzeba było długo czekać. Aktywność Lewandowskiej od razu stała się hitem internetu i powodem wielu dyskusji. Jedna z nich odbyła się na antenie TVN 24. W trakcie programu "Tak jest" blogerka Urszula Chowaniec oraz trenerka personalna Edyta Litwiniuk rozmawiały o problemie otyłości w społeczeństwie. Przy okazji skomentowały także popularne nagranie i podzieliły się swoją opinią na jego temat. Niestety, nie obyło się bez krytyki.

- Niezależnie od intencji, które stały za tym filmikiem, on sprzyja utrwalaniu stereotypów dotyczących grubych ciał. (...) Wierzę, że intencje, które za tym stały, były dobre, ale wyszło źle - fragment wypowiedzi Chowaniec cytuje TVN 24.

Blogerka przyznała, że kompletnie nie spodobało jej się nagranie Lewandowskiej. W swojej wypowiedzi nawiązała również do korzeni rasistowskich. Strój z filmu zakwalifikowała właśnie jako jeden z nich. Dodatkowo zarzuciła znanej trenerce promowanie stereotypów.

- W naszej świadomości utrwalone jest przekonanie, że jeżeli ktoś jest gruby, to znaczy, że nie ma silnej woli. Jest takie podejście, że każdy gruby człowiek jest sam sobie winien, że jest gruby. A to nie jest prawdą - dodała.

Podobne zdanie na temat nagrania miała jej towarzyszka, Edyta Litwiniuk. Obie kobiety przyznały jednak, że mocno wierzą w dobre intencje Anny Lewandowskiej, która zawsze wspiera Polki i pomaga im w dążeniu do celu. Osiągnięty cel był ich zdaniem niezamierzony.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Złe wieści dla klientów polskich banków. Poczują konsekwencje decyzji NBP

Korzystając z okazji, ekspertki przypomniały także widzom, że otyłość jest poważną chorobą, z którą dziś zmaga się blisko 70 procent społeczeństwa. W związku z tym, że świadomość problemu jest bardzo istotna, Edyta Litwiniuk wymieniła najczęstsze przyczyny nadwagi.

- To czynniki środowiskowe, znikoma sportowa aktywność, nieodpowiednie odżywianie. Poza tym są też czynniki psychologiczne, genetyczne, hormonalne - powiedziała.

Sama Anna Lewandowska również wypowiedziała się szerzej na temat całej sprawy

-Jako kobieta jestem narażona na wiele ocen i porównań, ale nie tylko ja (dlaczego tak jest?) Czytam o sobie - za chuda, za gruba, czy wróciłam do formy po ciąży, czy też nie, za niska, włosy - takie, usta - takie...no takie i nie inne...i co teraz? Dzisiejszy post i wczorajszy filmik (jak tańczę) to odpowiedź na ciągłe komentarze odnośnie nas kobiet. Wspierajmy się, a nie ciągle poddawajmy ocenie!!! (...) A czy „osoba publiczna”, to robot bez uczuć? No nie. Ale nauczyłam się z tym żyć, bo trwa czas, kiedy, chcąc nie chcąc, wszyscy jesteśmy poddani czyjejś ocenie... - napisała Lewandowska

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, wycofano popularny lek. Jeśli masz go w domu, natychmiast wyrzuć
  2. 42-letnia pogodynka zmarła niespodziewanie. Kilka dni temu napisała, że "jej mózg jest zepsuty"
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. 15-latka wyglądała starzej od własnej babci. Genialna metamorfoza odmieniła jej życie. Wideo pokazuje, że efekty są zniewalające

Następny artykuł