Anna Lewandowska obliczyła ile spalamy kalorii podczas porodu
screen youtube.com/tvnpl
Autor Karol Zaborowski - 13 Stycznia 2020

Poród dla kobiety jest nie lada wysiłkiem. Anna Lewandowska obliczyła ile spalamy wtedy kalorii

Anna Lewandowska jest aktualnie w trakcie swojej drugiej ciąży i na jej profilach w mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej materiałów skierowanych właśnie do ciężarnych kobiet. Tym razem trenerka postanowiła obliczyć, ile kalorii spala się podczas porodu. Te ilości naprawdę robią wrażenie.

Anna Lewandowska z niecierpliwością wyczekuje narodzin swojego dziecka. Trenerka poprzez swoje profile w mediach społecznościowych zamieszcza coraz więcej porad dla kobiet w ciąży. Znaleźć tam można, chociażby informacje dotyczące ćwiczeń w czasie ciąży, jak i porad dietetycznych. Tym razem popularna trenerka zdecydowała się na obliczenie tego, jak wiele kalorii spala się podczas porodu.

Nie ulega wątpliwości, że poród jest ogromnym wysiłkiem dla organizmu kobiety. Oczywiście każdy przypadek jest nieco inny i niektóre panie mogą przytulić swoje dziecko zaledwie po chwili parcia, ale w innych przypadkach poród może trwać nawet 12 godzin.

Już po finale WOŚP wystosował ważny apel do wszystkich Polaków. Cały kraj powinien go przeczytaćJuż po finale WOŚP wystosował ważny apel do wszystkich Polaków. Cały kraj powinien go przeczytaćCzytaj dalej

Anna Lewandowska obliczyła ile kalorii spala się podczas porodu

Jak podaje małżonka Roberta Lewandowskiego, średni koszt energetyczny w trakcie porodu to trochę ponad 2 kilokalorie na minutę. Jest to porównywalne z marszem z prędkością pomiędzy 4 a 5 kilometrów na godzinę. Co prawda te wartości nie robią jeszcze jakiegoś wielkiego wrażenia, ale jeżeli dodamy, że przeciętny poród trwa od 7 do 10 godzin, to już otrzymujemy całkiem spore liczby.

Okazuje się, że średnio podczas porodu kobiety zużywają tyle energii, ile trzeba przeznaczyć na pokonanie maratonu. Jednak między takim biegiem a porodem jest taka, że maraton można przerwać w każdej chwili, a poród już niekoniecznie, przez co kobiety muszą się wznosić na prawdziwe wyżyny, jeżeli chodzi o wysiłek fizyczny w momencie, gdy ich dziecko przychodzi na świat.

- Wydatek energetyczny pozwalający przebyć dystans 40-50 km (maraton). Tylko maraton możemy przerwać w czasie biegu... A porodu już nie. Dlatego tak często wspominam O AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ w czasie ciąży - pisze Anna Lewandowska.

Ćwiczenia w czasie ciąży mogą okazać się bardzo pomocne, ponieważ zwiększają wydolność organizmu, przez co wysiłek potrzebny podczas porodu powinien przyjść młodej mamie nieco lżej. Oczywiście trzeba pamiętać, że chęć podjęcia treningów w czasie ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Co ciekawe, jak podaje portal mamdu.pl, nie tylko poród kosztuje kobietę masę energii. Portal przytacza badania opublikowane w "Science Advances", które pokazały bardzo dobitnie, jak ogromnym wysiłkiem dla organizmu kobiety jest cała ciąża.

- Ciąża to najwyższy wydatek energetyczny, na jaki stać człowieka na najdłuższym możliwym dystansie! Nasze ciała traktują ciążę w taki sam sposób jak maraton, czy wędrówkę po górach. To ten sam proces i mechanizm działania organizmu. Lecz kto jest w stanie np. iść na biegun przez 9 miesięcy? Tylko elitarni najlepsi sportowcy! - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znęcał się nad uwielbianą piosenkarką psychicznie i fizycznie. Groził, że obetnie jej palec
  2. Julia Wieniawa powiedziała, co uważa o WOŚP. Przy okazji ujawniła historię ze swojego dzieciństwa
  3. Skandal podczas 28. finału WOŚP. Zachowanie protestujących oburzyło mieszkańców
  4. Objawy raka gardła. Łatwo je pomylić ze zwykłym przeziębieniem
  5. Koktajl, który oczyszcza jelita. Najlepiej pić go przed snem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł