Anoreksja: kobieta ważyła zaledwie 20 kilogramów
.
Autor Karol Zaborowski - 7 Listopada 2019

Ważyła zaledwie 20 kilo i o mało co nie umarła. Straszne zdjęcia walczącej z anoreksją kobiety

Anoreksja jest niezwykle ciężką chorobą, która potrafi zrujnować doszczętnie zarówno organizm, jak i życie chorego. Jedna z kobiet, która przez lata się z nią zmagała, opublikowała w internecie swoje zdjęcia, które przeraziły tysięcy internautów.

Anoreksja jest chorobą, która swoje podłoże ma w psychice pacjenta, jednak odbija się bezpośrednio na całym organizmie. Przez ciągłe niedożywienie organizm chorych zaczyna dosłownie trawić sam siebie, aby tylko pozyskać, chociaż odrobinę energii, które jest niezbędna do podtrzymywania najważniejszych funkcji życiowych.

Rachel cierpiała na jadłowstręt psychiczny, który jest niezwykle ciężką odmianą anoreksji. Kobieta wraz ze swoim mężem próbowała znaleźć pomoc w kolejnych szpitalach, jednak lekarze nie mogli w żaden sposób poradzić sobie z jej chorobą. Doszło nawet do tego, że mąż kobiety porzucił swoją pracę, aby móc się opiekować ukochaną.

Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobachKolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobachCzytaj dalej

Anoreksja prawie doprowadziła do jej śmierci

W najgorszym momencie Rachel ważyła jedynie 20 kilogramów, co świadczy o gigantycznym wyniszczeniu jej organizmu. Teoretycznie przy takiej masie ciała powinna nie żyć, jednak dzięki wsparciu ze strony męża postanowiła się nie poddawać. Niestety z czasem pojawiły się u nich poważne problemy finansowe.

Mąż kobiety nie wyobrażał sobie, że mógłby ją zostawić nawet na kilka godzin bez opieki w obawie, że w tym czasie coś się jej stanie. Z tego też względu niemożliwe było, aby podjął jakąkolwiek pracę. Co więcej, kolejne terapie nie przynosiły żadnych efektów.

W tym momencie Rachel postanowiła nagrać film o swojej chorobie i poprosić internautów o pomoc. Kobieta wyglądała przerażająco, dosłownie jakby ktoś na szkielet naciągnął skórę. Widzowie byli poruszeni jej historią, a prezentowane zdjęcia u niektórych wywoływały po prostu strach.

Na szczęście dzięki tej akcji udało się poprzez różne zbiórki zebrać odpowiednią ilość pieniędzy, aby Rachel rozpoczęła terapię w specjalistycznej placówce. Od tamtych dramatycznych momentów minęło już kilka lat, a Rachel wciąż cieszy się życiem u boku ukochanego mężczyzny, który nie opuścił jej nawet w najtrudniejszych chwilach. Kobiecie udało się pokonać chorobę i znacząco przybrać na wadze, ale wciąż musi uważać, aby anoreksja nie powróciła.

Anoreksja

anoreksja Rachel

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdruzgotani rodzice żegnali martwe dziecko. Nagle wydarzyły się rzeczy, których nie był w stanie wytłumaczyć żaden lekarz
  2. Lekarze pilnie ostrzegają rodziców. Dzieci do pewnego wieku pod żadnym pozorem nie powinny skakać na trampolinie
  3. Kolor moczu mówi wiele o Twoim zdrowiu. Jeden z nich może świadczyć o nowotworze, natychmiast idź do lekarza!

Następny artykuł