Antykoncepcja: nowa metoda
fot. publicdomainpictures.net
Autor Karol Zaborowski - 6 Grudnia 2019

Pigułka antykoncepcyjna, która działa przez miesiąc. Właśnie trwają testy

Antykoncepcja hormonalna ma swoje zwolenniczki, jak i przeciwniczki, jednak nie zmienia to faktu, że tabletka antykoncepcyjna jest jedną z najpopularniejszych metod zapobiegania niechcianej ciąży. Teraz naukowcy testują ich zupełnie nową generację.

Antykoncepcja hormonalna jest kierowana przede wszystkim do kobiet, co nie oznacza, że nie prowadzone są próby wyprodukowania takiej metody również dla mężczyzn. Niestety do tej pory większość z nich zakończyła się spektakularnym fiaskiem, jednak naukowcy wciąż próbują.

Aktualnie trwają testy zupełnie nowej generacji tabletek antykoncepcyjnych dla kobiet. Naukowcy mają nadzieję, że wszystko pójdzie po ich myśli i już za kilka lat będą one dostępne w aptekach na całym świecie. Ich innowacja polega na tym, że wystarczy je zażyć raz na miesiąc.

Witamina która wygładza zmarszczki i niweluje rozstępy. Dostaniesz ją w każdej apteceWitamina która wygładza zmarszczki i niweluje rozstępy. Dostaniesz ją w każdej apteceCzytaj dalej

Antykoncepcja hormonalna wchodzi na nowy poziom

Naukowcy z Harvard Medical School i Massachusetts Institute of Technology przeprowadzają właśnie testy swojego prototypu zupełnie nowej tabletki antykoncepcyjnej o wydłużonym uwalnianiu. Sama tabletka ma kształt gwiazdki i znajduje się w miękkiej kapsułce wielkości porównywalnej z tymi zawierającymi tran.

Po połknięciu takiej kapsułki zostaje ona rozpuszczona w żołądku, a sama tabletka zaczyna się powoli rozwijać niczym kwiat. Wtedy właśnie zaczyna powoli uwalniać zawarte w niej hormony, które działają tak samo, jak w przypadku tradycyjnej tabletki antykoncepcyjnej. Ta opracowana przez naukowców powinna przez cały miesiąc pozostawać w żołądku aż do pełnego strawienia.

Specjaliści twierdzą, że w żaden sposób nie wpłynie ona na pracę naszego układu pokarmowego, a jej skutki uboczne będą takie same, jak w przypadku tradycyjnych tabletek. Jak podaje portal medonet.pl, do tej pory prototyp był testowany na świniach i badania przyniosły bardzo obiecujące rezultaty. Jednak zanim tabletka zostanie wprowadzona do obrotu, musi jeszcze przejść testy na ludziach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać
  2. Barbara Brylska zmaga się z paraliżującym bólem. Aktorka cierpi na chorobę, która dotyka miliony osób
  3. Rozjaśnia przebarwienia i niweluje zmarszczki. Można ją kupić w każdej aptece za kilka złotych
  4. 109-latka przez całe życie unikała mężczyzn. Według niej skracają kobietom życie

Następny artykuł