Antykoncepcja: nowa metoda dla mężczyzn
fot. unsplash.com/Louis Reed
Autor Karol Zaborowski - 21 Listopada 2019

Nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn. Działa nawet przez 13 lat

Antykoncepcja dla mężczyzn przez lata była bardzo uboga, ponieważ wszelkie próby nowych metod okazywały się szkodliwe lub nieskuteczne. Teraz specjalistom udało się opracować nowy sposób, zapobiegania niechcianej ciąży, który działa nawet przez 13 lat.

Antykoncepcja wraz z rozwojem medycyny przyjmuje coraz to nowsze formy. Jednak do tej pory pojawiały się jedynie nowe metody zapobiegania niechcianej ciąży przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Od lat starano się opracować antykoncepcję hormonalną dla mężczyzn, jednak wszelkie testy kończyły się niepowodzeniem.

Wszelkie próby kończyły się poważnymi skutkami uczonymi u ochotników lub testowane metody okazywały się całkowicie nieskuteczne. Mimo to naukowcy nie poddawali się, aż w końcu pewien zespół opracował zupełnie nowy sposób antykoncepcji, który skuteczny jest nawet przez 13 lat.

Nowa moda wśród nastolatków zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 11-latekNowa moda wśród nastolatków zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 11-latekCzytaj dalej

Nowa antykoncepcja dla mężczyzn

Naukowcy z Indian Council of Medical Research przeprowadzili już do tej pory 3 tury prób, w których łącznie wzięło udział ponad 300 ochotników. Specjalistom udało się opracować specjalny polimer podawany w formie zastrzyku z udziałem znieczulenia miejscowego. Działa on w ten sposób, że hamuje transport nasienia.

Jak podaje portal medonet.pl, testy wykazały skuteczność na poziomie 97,3% i żaden z ochotników nie stwierdził u siebie efektów ubocznych. Mimo to potrzebne są jeszcze inne testy, aby w końcu metoda została zatwierdzona przez indyjską agencję ds. leków.

Jeżeli przejdą tak samo pomyślnie, jak trzy poprzednie już niedługo może pojawić się zupełnie nowa rewolucyjna metoda zapobiegania niechcianym ciążom. Trzeba jednak pamiętać, że nie będzie ona chroniła przed chorobami wenerycznymi oraz tymi przenoszonymi drogą płciową. W tym wypadku jedyne bezpieczeństwo nadal będą zapewniać prezerwatywy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Arszenik i antybiotyki w mięsie z kurczaka. Czym szprycowany jest drób, zanim trafi na nasz stół
  2. Napój drożdżowy doskonale koi nerwy. Ma również inne wspaniałe właściwości i można przygotować go w domu
  3. Anna Puślecka ostrzega przed rakotwórczą kranówką. Specjaliści komentują szokujący wpis dziennikarki
  4. W tysiącach polskich domów hodowana jest śmiertelnie trująca roślina. Wystarczy kilka minut, aby doszło do tragedii

Następny artykuł