Antykoncepcja stosowana przez 13-latkę
fot. publicdomainpictures.net
Autor Karol Zaborowski - 22 Grudnia 2019

13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała

Antykoncepcja wciąż wywołuje skrajne emocje w wielu dyskusjach. Nie da się ukryć, że ma swoje plusy, jednak trzeba też pamiętać o minusach. Jednak ciężko zrozumieć, poco podawać tego typu środki 13-latce, szczególnie że nie chodziło o jej zdrowie.

Antykoncepcja hormonalna może być podawana w niektórych chorobach celem osłabienia objawów. Jednak najczęściej kobiety stosują ją, chcąc zapobiegać niechcianej ciąży. Popularna tabletka antykoncepcyjna jest bardzo skuteczną metodą, ale wymaga systematyczności. Jednak nie jest to środek pozbawiony wad, o czym powinna wiedzieć każda kobieta, która chce zacząć je przyjmować.

Oczywiście tego typu środki są dostępne tylko na receptę, jednak i to jak się okazuje, można obejść. Pewna internautka podzieliła się historią swojej córki, której najlepsza przyjaciółka zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne, gdy miała zaledwie 13 lat. Co więcej, był to pomysł jej mamy.

Tysiące złotych za suplementy diety. Ofiary Jerzego Zięby opowiedziały o skuteczności jego terapiiTysiące złotych za suplementy diety. Ofiary Jerzego Zięby opowiedziały o skuteczności jego terapiiCzytaj dalej

Antykoncepcja dla 13-latki

Kobieta skontaktowała się z redakcją portalu mamadu.pl, ponieważ jest zaniepokojona tym, czego dowiedziała się od swojej córki. Nie da się ukryć, że podawanie tabletek antykoncepcyjnych 13-latce nie jest czymś normalnym, zwłaszcza bez przeprowadzenia wcześniejszej rozmowy na temat seksu.

- Moja córka ma w klasie przyjaciółkę, która od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdy dziewczynka była w liceum, miała chłopaka, była zapoznana z tematem. Jednak ona ma ledwo 14 lat! - pisze zaniepokojona kobieta.

Co więcej, na genialny pomysł, aby dziewczynce zacząć podawać antykoncepcje wpadła jej matka. Jednak nie stoją za tym żadne przesłanki zdrowotne, tylko kobieta nie chce, aby jej córka, któregoś dnia wróciła do domu z brzuchem, więc postanowiła sama o to zadbać. Oczywiście bez żadnej konsultacji z ginekologiem, ponieważ raczej nikt nie wypisałby tego typu środków 13-latce.

- Okazało się, że dziewczynka zwierzyła się mojej córce, że jej mama powiedziała kiedyś, że nie chce, by “wróciła do domu z brzuchem” i dała jej tabletki. Wiele wskazuje na to, że to nie ginekolog przepisał dziewczynce leki, lecz mama po upewnieniu się, że córka jest zdrowa i płodna, dała jej jakieś tabletki zorganizowane “na lewo”. Bo jaki ginekolog przepisałby 13-latce antykoncepcję hormonalną? - dodaje.

Internautka dowiedziała się o wszystkim, ponieważ jej córka zapytała ją, kiedy pójdą do ginekologa. Wtedy też wyszło na jaw, że 13-latka przez branie tabletek antykoncepcyjnych zyskała bardzo złą opinię w swojej klasie i również jej zachowanie znacząco się zmieniło.

- Moja córka mówi mi, że jej przyjaciółka uważa, że z chłopakami się trzeba zadawać, czasem powtarza po niej jakieś straszne farmazony, szkodliwe przekonania o relacjach damsko-męskich. Na przykład, że to chłopak powinien się starać i że jak udowodni, że jest super, to można się z nim dotykać i że on będzie tego chciał. Jestem przerażona - czytamy.

Oczywiście należy rozmawiać z młodzieżą na temat seksu, ciąży i dorastania, jednak taka metoda uświadamiania i zapobiegania ciąży w młodym wieku bez wątpienia nie jest prawidłowa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  2. Prezydent boi się o Agatę i Kingę Dudę. Miał zostać poinformowany o planowanych atakach
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Tragiczne informacje na temat zdrowia Michaela Schumachera. Media : cierpienie jest coraz większe

Następny artykuł