Aplikacja do walki ze smogiem
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 30 Listopada 2019

Aplikacja do walki ze smogiem. Piece kopciuchy wciąż dostępne na rynku

Aplikacja może pomóc w walce ze smogiem, a dokładniej z piecami niskiej jakości, które emitują gigantyczne ilości szkodliwych cząsteczek. Niestety tego typu urządzenia wciąż są dostępne na polskim rynku.

Aplikacja do walki ze smogiem jest niezwykle prosta w swoim założeniu, jednak patrząc na aktualne realia niezwykle potrzebna. Już w 2018 roku wszedł w życie zapis, który całkowicie zakazywał sprzedaży tak zwanych pieców kopciuchów.

Niestety dym, który się z nich wydobywa, zawiera gigantyczne ilości szkodliwych cząsteczek, co wprost przekłada się na jakość powietrza. Oczywiście jeden piec nie wywoła smogu, jednak można ich znaleźć dosłownie tysiące na terenie naszego kraju. W teorii już od ponad roku nie powinno być możliwości, aby je kupić, jednak jest zupełnie inaczej.

W jego ciele lekarze znaleźli guz wielkości jabłka. Mężczyzna przez kilka godzin leżał bez sercaW jego ciele lekarze znaleźli guz wielkości jabłka. Mężczyzna przez kilka godzin leżał bez sercaCzytaj dalej

Aplikacja do walki ze smogiem

Na wielu portalach internetowych wciąż można znaleźć oferty sprzedaży przestarzałych technologicznie pieców. Oczywiście sprzedający lawirują w opisie produktu tak, aby nie wychodziło wprost, co dokładnie oferują. Niestety tego typu ofert jest od groma, a własnoręczne sprawdzanie ich zwyczajnie mija się z celem.

Dlatego też powstaje specjalna aplikacja, która będzie to mogła robić za nas. Jak podaje Gazeta Wyborcza, specjalnie napisany program będzie skanował ogłoszenia zamieszczone w internecie i prześwietlał je w poszukiwaniu konkretnych fraz i zwrotów, które sugerują, że sprzedawca oferuje nielegalne już piece.

Program sprawdzał będzie również, czy parametry urządzenia faktycznie się zgadzają i czy nie zaprzeczają sobie. Oczywiści dla nieuczciwych sprzedawców przewidziane są wysokie kary i bardzo możliwe, że tak przeprowadzona akcja skutecznie zamknie rynek szkodliwych pieców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy opracowali najlepszy sposób na kaca. Do jego przygotowania wystarczą 3 składniki
  2. Na zapalenie błony śluzowej żołądka cierpią miliony Polaków. 10 objawów, które powinny nas zaniepokoić
  3. 6 ćwiczeń, które złagodzą ból rwy kulszowej. Wszystkie z nich wykonasz w swoim domu
  4. Smog wpływa na ciśnienie krwi? Wyniki badań są jednoznaczne

Następny artykuł