Apteka: wycofano popularny lek
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 15 Sierpnia 2020

Popularne krople znikają z aptek w całym kraju. Jeżeli masz je w domu, natychmiast je wyrzuć

Apteka powinna zapewnić swoim pacjentom nie tylko odpowiednią obsługę i poradę. Chory udający się do takiego punktu powinien mieć poczucie, że środki, które tam znajdzie spełniają wszelkie normy. Niestety czasami zdarzy się pomyłka.

Apteka powinna być miejscem przyjaznym dla pacjenta. Trzeba pamiętać, że nie jest to zwykły “sklep”, w którym po prostu możemy kupić leki. W aptece chory może liczyć na odpowiednią poradę, a także wykonanie indywidualnego leku, jeżeli tylko zostanie taki przepisany.

Niestety niekiedy w czasie produkcji leków zostanie popełniony błąd, który nie zostanie wykryty na czas i wadliwa partia środków trafia na rynek. W takiej sytuacji GIF ma obowiązek czuwać, aby w porę poinformować i ostrzec osoby, które mogły zakupić wadliwy produkt.

Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusaPilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusaCzytaj dalej

Pilna decyzja, do której dostosować się musi każda apteka

GIF, czyli Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z aptek w całym kraju popularnych kropli na uspokojenie, które dostępne były bez recepty. Powodem podjęcia takiej decyzji było wykrycie wady jakościowej produktu.

Chodzi dokładniej o “Krople uspokajające spokojne'' GEMI, które można kupić w buteleczce o objętości 35 ml. Jak podaje portal abczdrowie.pl, decyzja wydana przez GIF w trybie natychmiastowej wykonalności została podjęta, ponieważ w jednej partii kropli nie spełnia odpowiednich norm określonych dla ogólnej liczby drobnoustrojów tlenowych - TAMC.

Dzisiaj grzeje: 1. Aktorka "M jak Miłość" trafiła do szpitala. Wiadomo, co się z nią dzieje
2. Trzynasta emerytura w 2021 roku może być sporym zaskoczeniem. Wiadomo już, o ile więcej dostaną emeryci

Na szczęście wycofana z rynku została jedynie jedna partia środku o numerze 011219 i datą ważności: 31.10.2022 r. Mimo wszystko osoby, które w ostatnim czasie je kupowały, powinny dokładnie sprawdzić swoje domowe apteczki, ponieważ produkt ten nie nadaje się do spożycia i stosowanie go może być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego też, jeżeli znajdziemy u siebie wadliwą partię, to powinniśmy się jej jak najszybciej pozbyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocąca zbrodnia na urodzinach. Szczegóły dla osób o mocnych nerwach
  2. Katarzyna Dowbor jest nieuleczalnie chora. "Oko wychodziło mi w szypułkach, miałam wahania wagi"
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Kultowy sklep z "Rancza" do tej pory sprzedaje słynne "Mamroty". Co słychać w Wilkowyjach po latach?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł