Aqualifting okaleczył tysiące kobiet
fot. pixabay.com/Counselling
Autor Karol Zaborowski - 27 Listopada 2019

Aqualifting miał być przełomem w medycynie estetycznej. Żel okaleczył tysiące kobiet

Żel aqualifting stosowany był w wielu zabiegach, jednak największą popularnością cieszył się przy powiększaniu piersi oraz pośladków. Preparat miał być w pełni bezpieczny dla pacjentek, co niestety bardzo szybko okazało się nieprawdą.

Aqualifting to żel, który w większości składa się w soli fizjologicznej. Jedynie 2% preparatu stanowi poliamid. Używany był przed kilkudziesięciu lekarzy w całej Polsce i skorzystały z niego tysiące kobiet. Wedle zapewnień jednej z klinik oferujących zabiegi z jego udziałem, żel doskonale ujędrnia oraz konturuje ciało. Wykorzystywany był między innymi do powiększania piersi oraz pośladków.

Efekt wstrzyknięcia żelu utrzymuje się nawet przez 5 lat, a cena jednego zabiegu wynosi około 15 tysięcy złotych. Jednak w niektórych przypadkach potrzeba było kilku powtórzeń, aby osiągnąć zamierzony efekt. Niestety wiele pacjentek już w pierwszych dniach od podania aqualifting zaczęło odczuwać skutki uboczne.

Gif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiGif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiCzytaj dalej

Aqualifting okaleczył tysiące Polek

Jak donoszą dziennikarze Superwizjera, pacjentki najbardziej uskarżały się na potworny ból, stany zapalne oraz wyciekanie żelu z piersi. Kobiety w większości po porady udawały się do tego samego lekarza, który wykonywał zabieg. Problem w tym, że w większości byli oni zwyczajnie nieprzygotowani na takie powikłania.

Jak podaje portal Onet.pl, samo szkolenie dotyczące zabiegów z użyciem żelu aqualifting przeprowadzane było przez dystrybutora i trwało zaledwie jeden dzień. Co więcej, brali w nim udział nawet lekarze, którzy na co dzień nie zajmują się nawet medycyną estetyczną.

To sprawiło, że niektóre z pacjentek musiały prosić o pomoc w szpitalu, gdzie zostały oddane w ręce chirurgów plastycznych. Według dziennikarzy Superwizjera może ich być nawet 6 tysięcy. W przypadkach, gdy powikłania po zabiegu były zbyt poważne, niezbędne było przeprowadzenie mastektomii.

Trwają procesy sądowe wymierzone przeciwko producentowi, jednak według niego winę ponoszą lekarze, którzy przeprowadzali zabieg. Ponoć to właśnie przez nieprawidłowo przeprowadzoną procedurę pacjentki zostały okaleczone, a nie sam produkt. Innego zdania jest chirurg dr hab. n. med. Bartłomiej Noszczyk, który porównał stosowanie żelu do eksperymentów na ludziach i zaznaczył, że nigdy nie powinno się go wstrzykiwać w ciało.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6 ćwiczeń, które złagodzą ból rwy kulszowej. Wszystkie z nich wykonasz w swoim domu
  2. Nowa metoda odurzania się zbiera śmiertelne żniwo. Lekarze są przerażeni
  3. Sepsa wciąż zbiera żniwo. W piątek 15 listopada odszedł Tadeusz K.
  4. Olgierd Łukaszewicz o polskiej służbie zdrowia. Jego rodzina czekała 14 godzin na lekarza

Następny artykuł