Artur Barciś
youtube.com/Artur Barciś
Autor Natalia Niewczas - 14 Października 2020

Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. "Ostatni wiersz o covidzie" hitem internetu (VIDEO)

Aktor Artur Barciś zdecydował się na odważne, stanowcze posunięcie. Znany z roli Tadzia Norka (“Miodowe lata”) mężczyzna postanowił zaapelować do wszystkich rodaków. Wykorzystał w tym celu wiersz; zamieszczone w serwisie Youtube nagranie z recytacją szybko podbiło Internet.

Przesłanie wiersza wybrzmiewa zdecydowanie - Artur Barciś apeluje do Polaków o rozsądek. Opublikowane w mediach społecznościowych nagranie to odpowiedź na działania tak zwanych “antycovidowców” oraz postawę tych osób, które lekceważą wynikające z epidemii koronawirusa zagrożenie. Artur Barciś ma dość tłumaczeń; zaznacza, że słowa wiersza są ostatnimi, jakich użyje, by skomentować obecną sytuację w naszym kraju.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor, niedługo miał zagrać w nowym filmieMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktor, niedługo miał zagrać w nowym filmieCzytaj dalej

Tym wierszem Artur Barciś podbił Internet

Już od jakiegoś czasu Artur Barciś publikuje napisane przez siebie wierszyki w serwisie Youtube. Nagranie z recytacją wiersza pod tytułem “Ostatni wiersz o covidzie” również pojawiło się na jego kanale. Jak twierdzi sam autor, to jeden ze smutniejszych wierszy, jakie przyszło mu napisać.

Artur Barciś od samego początku spodziewał się negatywnych komentarzy pod nagraniem. Jak zaznacza, przeżyje, jeśli fani przestaną odwiedzać jego kanał czy zapoznawać się z publikowanymi na nim treściami - to, czego jego ciało może jednak nie wytrzymać, to zakażenie koronawirusem.

Rymowany wiersz Artura Barcisia to mocny apel o rozsądek i poszanowanie dla ludzkiego zdrowia oraz życia. Aktor nawołuje do rodaków, by nie podchodzili do zagrożenia związanego z COVID-19 lekceważąco - to, że osoby zdrowe i młode nie są tak narażone na niebezpieczne powikłania czy śmierć nie znaczy, że każdy obywatel naszego kraju może bowiem czuć się równie bezpiecznie.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Ogromna zmiana pogody, nie do uwierzenia. Algorytm się mylił?
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

- Ostatni raz ci tłumaczę, mądralo z odkrytą buzią: choć nic dla Ciebie nie znaczę, dla bliskich znaczę dość dużo. Ty sobie prychniesz pod nosem: "umarł, bo czas był na niego", lecz ja wraz ze swoim losem, nie chcę umierać, kolego - recytuje Artur Barciś.

Prof. Pyrć ostrzega. Prof. Pyrć ostrzega. "Jeżeli nic nie zrobimy, to czeka nas lockdown"Czytaj dalej


Choć Artur Barciś zaznaczał, że fala oburzenia nie będzie dla niego zaskoczeniem, wiersz spotkał się z zaskakująco pozytywnym odbiorem; wielu Internautów zgadza się ze słowami aktora. Co w przypadku budzącego tak skrajne emocje tematu oczywiste, nie zabrakło jednak i słów krytyki.

Niepokojące odkrycie. Naukowcy ostrzegają, kiedy należy zachować szczególną ostrożnośćNiepokojące odkrycie. Naukowcy ostrzegają, kiedy należy zachować szczególną ostrożnośćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO dosadnie o Polsce, podaje jedno skuteczne rozwiązanie. Chodzi o osoby, które codziennie pokonują wiele kilometrów
  2. Znakomite wieści dla kierowców w Polsce. Na stacjach czeka ich miła niespodzianka
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu

Następny artykuł