autyzm : problemy z pracą
youtube_WPRI
Autor - 17 Lutego 2020

Nikt nie chciał go zatrudnić przez autyzm. Teraz sam pomaga innym

Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym. Według specjalistów jest to zaburzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. Objawy autyzmu u Michaela Coyne’a sprawiały, że nie mógł on spełniać swoich marzeń. Obecnie jednak jest szczęśliwym, pomagającym innym mężczyzną.

Autyzm jest zaburzeniem neurologicznym, które daje o sobie znać już na etapie okresu dziecięcego i trwają do końca życia. Mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została w pełni poznana.

Za główny czynnik uważa się genetykę oraz środowisko. Badania przeprowadzone u autystycznych pacjentów wykazały bowiem pewne nieprawidłowości w kilku rejonach mózgu. Oprócz tego osoby z autyzmem mają nieprawidłowy poziom serotoniny i innych neuroprzekaźników w mózgu. Na powstawanie zaburzenia mogą wpływać zakłócenia w rozwoju mózgu u płodu na wczesnym etapie rozwoju oraz zaburzenia genetyczne.

Pierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważPierwsze objawy białaczki. Nigdy ich nie lekceważCzytaj dalej

Autyzm nie jest chorobą, tylko zaburzeniem rozwoju mózgu. Wielu pracodawców wciąż jednak kieruje się uprzedzeniami

Według Bureau of Labor Statistics tylko 19 procent osób niepełnosprawnych w USA znajduje pracę, przez co wielu z nich nie dostaje szansy, by się wykazać. W takiej sytuacji znalazł się Michael Coyne. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, mężczyzna marzył o pracy w restauracji. W tym celu wziął udział w kursie z zakresu hotelarstwa, jednak brutalna rzeczywistość pokazała, że nikt nie chciał dać mu szansy. Powodem była choroba dwubiegunowa, autyzm i ADHD, z którymi zmagał się Michael. Mężczyzna na pierwszy rzut oka wyglądał na zupełnie zdrowego chłopaka, jednak adnotacje w papierach nie działały na jego korzyść. Mimo wszystko Michael nie poddał się i wziął los w swoje ręce. Nie chciał pozwolić, by ktoś inny przekreślił jego marzenia o pracy w restauracji. Wiedział, że aby spełnić się w pracy w restauracji nie może pokładać nadziei w obcych. Mężczyzna wraz z mamą, Shelią Coyne, postanowili otworzyć własną kawiarnię o nazwie Red White & Brew.

Michael doskonale pamięta, jakie towarzyszyły mu uczucia, gdy potencjalni pracodawcy odrzucali jego kandydaturę ze względu na jego niepełnosprawność. Z tego względu postanowił pomóc innym niepełnosprawnym osobom, poprzez zatrudnienie ich w swojej kawiarni.

- Jako rodzice patrzymy na nasze dzieci i dostrzegamy ich wartość, widzimy, czym dysponują, widzimy, do czego są zdolni. W przeciwieństwie do systemu, który nieustannie przypina im łatki i stwarza bariery – mówi Shelia Coyne w wywiadzie dla Fox News.

Determinacja Michaela i jego wiara we własne siły zainspirowały ludzi na całym świecie, by realizować swoje marzenia bez względu na to, co myślą o nas obcy ludzie. Wszyscy zasługujemy na równe szanse, dlatego, gdy widzimy osobę, której brak wiary we własne możliwości, warto uświadomić jej, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyszła odebrać dziecko z przedszkola z prawie 2 promilami we krwi. Jej tłumaczenie jest absurdalne
  2. 20-latek odebrał sobie życie, bo nie mógł znaleźć pracy. Wstrząsające
  3. 4-miesięczna Tosia walczy o życie. Rodzice dziewczynki proszą o pomoc
  4. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  5. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  6. 4-letni synek wybudził się ze śpiączki i powiedział mamie bardzo ważną rzecz. Jego ostatnie słowa są piorunujące

Następny artykuł