Autyzm: 7-latek jest prawdziwym geniuszem
fot. instagram.com
Autor Karol Zaborowski - 28 Listopada 2019

Rodzice byli przerażeni, gdy usłyszeli, że ich syn ma autyzm. Teraz chłopiec mówi biegle w 9 językach

Autyzm jest zaburzeniem o niezwykle szerokim spektrum i w ciężkich przypadkach potrafi całkowicie uniemożliwić samodzielne życie. Rodzice małego Rafaela byli przerażeni, gdy usłyszeli diagnozę. 7-latek błyskawicznie uczy się języków obcych i nie tylko.

Autyzm może przejawiać się na wiele sposobów, przez co często lekarzom ciężko jest postawić prawidłową diagnozę. Mały Rafael początkowo nie przejawiał żadnych z objawów i jego rodzice nie mieli pojęcia, że coś może być nie tak. Jednak wraz z wiekiem chłopca, obawy jego rodziców zaczęły narastać.

Ich uwagę przykuł szczególnie fakt, że Rafael w wieku 2 lat i 8 miesięcy nie wypowiedział jeszcze ani jednego słowa. Wtedy też rodzice chłopca udali się do lekarza, który zdiagnozował u niego autyzm. Był to dla nich potężny cios i nie do końca wierzyli, że diagnoza jest trafna. Jednak kolejni lekarze stwierdzali u Rafaela te same zaburzenia.

Gif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiGif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 seriiCzytaj dalej

Chłopiec cierpiący na autyzm jest prawdziwym geniuszem

Rafael zaczął uczęszczać na terapię, jednak jego rodzice nie obserwowali żadnej poprawy. W końcu zaproponowano im, aby dać dziecku do zabawy tablet, ponieważ dzięki niemu może uda się określić, co najbardziej interesuje chłopca. Rafael zaczął oglądać filmiki na serwisie YouTube w języku portugalskim, jednak pewnego dnia włączył nagranie w języku angielskim.

- W tym momencie zauważyłam, jak oczy Rafaela zaświeciły się z powodu tego, co oglądał i słuchał. Wiedziałam, że był to przełomowy moment w jego życiu – wspomina Juli Lanser Mayer.

Teraz Rafael ma 7 lat i mówi biegle w 9 językach. Mały Brazylijczyk w pierwszej kolejności opanował portugalski, a następnie między innymi japoński, angielski, hiszpański, francuski i rosyjski. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl chłopiec błyskawicznie uczy się nie tylko nowych słów, ale i gramatyki. Jego ulubionym językiem jest angielski i mówi nim tak dobrze, że wiele osób ma go za Amerykanina.

Jednak języki obce to nie jedyna pasja 7-latka. Rafael uwielbia też muzykę i instrumenty. W tej dziedzinie malec również przejawia niewiarygodny talent. Zaledwie w kilka sesji potrafi się nauczyć rzeczy, które innym ludziom zajmują nawet kilka lat. Rafael pisze własne piosenki i uwielbia grać na pianinie, ksylofonie oraz perkusji. Niektórym osobom, aż ciężko uwierzyć, że chłopiec, który przez prawie 3 lata nie powiedział ani jednego słowa, krył w sobie tak ogromny potencjał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gif wycofał z aptek popularny lek. Problem dotyczy ponad 40 serii
  2. Nowa metoda odurzania się zbiera śmiertelne żniwo. Lekarze są przerażeni
  3. Sepsa wciąż zbiera żniwo. W piątek 15 listopada odszedł Tadeusz K.
  4. Olgierd Łukaszewicz o polskiej służbie zdrowia. Jego rodzina czekała 14 godzin na lekarza

Następny artykuł