Badania, które możemy zrobić we własnym domu. Pozwalają uzyskać naprawdę wiele cennych informacji o naszym zdrowiu

badania w domu
unsplash Zohre Nemati
Autor Klaudia Gaicka09.01.2021

Domowe badania diagnostyczne. Jest ich mnóstwo i mogą okazać się przydatne szczególnie w czasie pandemii COVID-19. Stosowanie testów może wpłynąć na szybsze wykrycie problemów zdrowotnych.

Wielu zastanawia się, które z badań diagnostycznych możemy wykonać samodzielnie. Jest to szczególnie popularny temat w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, kiedy wielu z nas unika chodzenia do lekarzy przez wzgląd na ryzyko zarażenia.

Domowe badania. Jest ich mnóstwo i mogą okazać się przydatne szczególnie w czasie pandemii

Okazuje się, że w domowym zaciszu możemy wykonać całkiem pokaźną listę badań. Mowa nie tylko o zmierzeniu temperatury, czy zbadaniu ciśnienia, lecz także o bardziej zaawansowanych elementach diagnostycznych.

Listę badań, które możemy wykonać samodzielnie i w domowym zaciszu, przedstawił portal Medme.pl. Pierwszym z nich jest EKG. Okazuje się bowiem, że ciśnieniomierze nowej generacji mają tę funkcję.

Przenośny aparat EKG może pomóc nam wykryć migotanie przedsionków, które jest główną przyczyną różnego rodzaju schorzeń, w tym także udaru.

Czy szczepionka na COVID-19 może wniknąć do DNA? Ekspert tłumaczyCzy szczepionka na COVID-19 może wniknąć do DNA? Ekspert tłumaczyCzytaj dalej

Możemy w ten sposób wykryć różnego rodzaju niemiarowości serca. Mowa między innymi o pierwszych symptomach zaburzeń krążenia i dodatkowych skurczach.

Także w aptekach istnieje ogromny wybór różnego rodzaju badań diagnostycznych. Mowa między inny o tych, które sprawdzają, czy jesteśmy w ciąży, jaki mamy poziom cholesterolu oraz, czy tolerujemy gluten.

Ostatnio pojawił się nawet test, który umożliwia nam sprawdzenie, czy w naszym kale znajduje się krew. Tak, jak wcześniej wymienione, jest on do kupienia w aptece.

Może nam on pomóc wykryć pierwsze symptomy raka jelita grubego, czy innych schorzeń wywołujących krwawienia w układzie pokarmowym.

Inną ciekawą propozycją jest test poziomu żelaza. Długotrwały deficyt tego arcyważnego pierwiastka może doprowadzić do anemii, która ma bardzo zły wpływ na cały organizm.

Dla kobiet możliwe są również do wykonania testy, które sprawdzają, czy weszły już w okres menopauzalny. Z kolei dla mężczyzn oferowane są testy, które sprawdzają jakość nasienia.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

</

Następny artykuł