W MSWiA opracowywane są nowe badania wykrywające koronawirusa
unsplash.com/National Cancer Institute
Autor - 10 Czerwca 2020

Nowy sposób wykrywania koronawirusa. MSWiA rozpoczęło testy

Badania wykrywające koronawirusa SARS-CoV-2 dostępne w Polsce będą wzbogacone o nową metodę. Będzie się ona skupiać na zaburzeniach węchu i smaku, które stanowią jeden z najbardziej charakterystycznych objawów COVID-19.

Badania mające na celu wykrycie koronawirusa to zgodnie z zaleceniami WHO testy genetyczne metodą RT-PCR, a pomocniczo również testy immunologiczne. Okazuje się, że w Polsce dostępna będzie jeszcze inna metoda wykrywania patogenu.

Lekarze ze szpitala MSWiA w Warszawie testują nowy sposób wykrywania zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nowa metoda badania skupia się na najczęstszych objawach towarzyszących infekcji COVID-19.

Osoby z nadwagą dyskryminowane. Hotel wprowadził skandaliczny przepisOsoby z nadwagą dyskryminowane. Hotel wprowadził skandaliczny przepisCzytaj dalej

W MSWiA opracowywane są nowe badania wykrywające koronawirusa

Choroba COVID-19 objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem, jednak badania ujawniły, że pacjenci uskarżający się na częściowy lub całkowity zanik węchu bądź smaku, również mogą być zakażeni koronawirusem.

Jak podaje portal zdrowie.tvn.pl, szacuje się, że zaburzenia węchu i smaku występują u blisko połowy chorych. Do tej pory nikt nie badał, którego smaku nie wyczuwają pacjenci z infekcją wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, dlatego lekarze z MSWiA postanowili zająć się tym jako pierwsi.

Specjaliści ustalili, że upośledzony zostaje przede wszystkim smak słodki. Na podstawie tej wiedzy powstał test, który pomaga zdiagnozować pacjentów z infekcją COVID-19. Lekarze twierdzą, że zaburzenie smaku może być jednym z pierwszych objawów choroby. Opracowany przez ekspertów z MSWiA test można wykorzystać do badania przesiewowego wykrywającego tę chorobę, jednak w razie pozytywnego wyniku będzie trzeba jeszcze przeprowadzić potwierdzający test molekularny.

Pierwszy test smaku przeprowadzono u 88 podchorążych z warszawskiej Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, wśród których wykryto ognisko koronawirusa. Zakażenie rozpoznano u 52 badanych.

Dzisiaj grzeje: 1. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało

2. Prawo jazdy możesz stracić łatwo, jak nigdy. Przygotuj się, surowsze przepisy wchodzą już niebawem

Koronawirus powoduje infekcję oddechową o nazwie COVID-19, która w skrajnych przypadkach może prowadzić do niewydolności płuc. Większość przypadków choroby przebiega łagodnie, jednak z jej powodu na całym świecie zmarło już niemal 404 tys. osób. Najczęstszymi objawami infekcji są gorączka i kaszel. Następnie pojawiają się zaburzenia układu oddechowego i nierzadko zapalenie płuc.

W grupie podwyższonego ryzyka w związku z epidemią koronawirusa są osoby starsze i cierpiące na choroby przewlekłe. Choroba COVID-19 ma natomiast zwykle bardzo łagodny przebieg u dzieci. Warto jednak pamiętać, że zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 może pojawić się u każdego pacjenta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne informacje ze straży pożarnej. Nie żyje strażak, ogłoszono żałobę
  2. Zadziwiające starcie na spotkaniu z Andrzejem Dudą. Grzmiał o “komuchach”, wpadł w nagłą złość
  3. Stan przedzawałowy. Jak go rozpoznać i co robić, gdy wystąpi?
  4. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  5. Pasożyty, którymi możemy się zarazić poprzez jedzenie. Mogą być bardzo niebezpieczne
  6. Polscy kibole znów dali popis. Przerażające sceny, uzbrojona banda rzuciła się na mężczyznę

Następny artykuł