Badania nad koronawirusem dają coraz bardziej obiecujące rezultaty
unsplash_qimono
Autor Aneta Młodawska - 23 Marca 2020

Przełom w walce z koronawirusem. Węgierscy naukowcy odkryli dokładny kod genetyczny wirusa

Badania nad koronawirusem wciąż trwają w wielu krajach. Tym razem to Węgierskim naukowcom udało się określić pełny kod genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2. Jest to niezmiernie istotne dla dalszych badań nad patogenem. W obliczu nowych informacji zwalczenie epidemii staje się bowiem coraz bardziej realne.

Badania nad wirusem SARS-CoV-2 wciąż trwają. Liczba ofiar choroby COVID-19 przekroczyła już 10 tys., a najwięcej zachorowań odnotowano w państwach takich jak Chiny, Włochy, Iran, Korea Południowa i Hiszpania. Niestety liczba ofiar koronawirusa rośnie także w Polsce. W ostatnim czasie liczba osób zakażonych patogenem wzrosła w kraju do 649.

Epidemia koronawirusa zaczęła się prawdopodobnie pod koniec 2019 roku w mieście Wuhan. Śmiertelna choroba pojawiła się na ulicznym bazarze, gdzie sprzedawano mięso zwierząt. Do pierwszych objawów COVID-19 należą gorączka i suchy kaszel. Następnie pojawiają się zaburzenia układu oddechowego i często zapalenie płuc.

Koronawirus zniknie wraz z ociepleniem? Pierwsze wyniki badańKoronawirus zniknie wraz z ociepleniem? Pierwsze wyniki badańCzytaj dalej

Badania nad koronawirusem dają coraz bardziej obiecujące rezultaty

Naukowcy z całego świata próbują zatrzymać epidemię koronawirusa. W obliczu nowych badań może się okazać, że cel ten jest znacznie bliżej, niż myśleliśmy. Okazuje się bowiem, że węgierscy naukowcy określili pełny kod genetyczny koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje portal.abczdrowie.pl, zespoły wirusologów i bioinformatyków pod kierunkiem Ferenca Jakaba i Attili Gyenesiego dokonały niezwykłego odkrycia. Węgierscy naukowcy dzięki pobraniu próbki wymazu z gardła od węgierskiego pacjenta zakażonego koronawirusem, określili kod genetyczny wirusa SARS-CoV-2.

— We wtorek naczelna lekarz kraju Cecilia Mueller poinformowała, że węgierskim wirusologom udało się wyizolować kod genetyczny nowego koronawirusa. Podkreśliła, że dzięki temu otworzyła się możliwość opracowania krajowej szczepionki, badań nad lekami przeciw nowemu wirusowi oraz lepszego poznania jego sposobu działania — podaje PAP.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomo już, kim była zmarła zakażona 37-latka. Miała styczność z wieloma dziećmi, niepokojące doniesienia

2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć

W samych Węgrzech koronawirusem zaraziło się dotychczas 167 osób. Jest to znacznie mniej niż w Polsce, gdzie z chorobą COVID-19 zmagają się 642 osoby. Na całym świecie zanotowano zaś ok. 340 tys. zakażeń koronawirusem. W Europie najwięcej zakażeń potwierdzono do tej pory we Włoszech. Liczba zachorowań wynosi tam 59 tys.

Do objawów choroby wywoływanej przez koronawirusa należą gorączka, kaszel, ból mięśni i osłabienie. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby starsze lub cierpiące na choroby przewlekłe. Z kolei u dzieci zakażenie wirusem ma bardzo łagodny przebieg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty
  2. Pierwsza ofiara koronawirusa w rodzinie królewskiej. Nie żyje księżniczka Maria Teresa z dynastii Bourbon-Parma
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzy

Następny artykuł