ważne badanie
pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Natalia Niewczas - 9 Października 2020

Może pomóc wykryć raka, zanim pojawią się pierwsze objawy. Badanie, na które zdecydowanie warto się wybrać

Badanie się (najlepiej regularne) to sposób na długie życie. Przeprowadzanie zalecanych badań kontrolnych pozwala wykryć ewentualne zmiany nowotworowe we wczesnym stadium, gdy guz jest niewielki i często w pełni uleczalny. W przypadku profilaktyki nowotworów ginekologicznych szczególnie zalecane jest wykonanie jednego badania.

Badanie pozwala postawić właściwą diagnozę - bez medycznych testów rozpoznanie zdrowotnego problemu zwykle jest po prostu niemożliwe. Ponieważ nowotwory ginekologiczne są najczęściej rozpoznawanymi tego typu zmianami u kobiet, warto podejmować wszelkie działania mogące zredukować ryzyko ich wystąpienia. Dzisiejsza medycyna doskonale zna bezbolesny sposób na to, jak zlokalizować potencjalny problem zdrowotny, zanim zdąży bezpośrednio zagrozić życiu pacjentki.

Wiele osób miało nadzieję do samego końca. Nie żyje 2-letnia LiliankaWiele osób miało nadzieję do samego końca. Nie żyje 2-letnia LiliankaCzytaj dalej

Badanie USG może uratować życie

Badanie ultrasonograficzne stanowi jedną z najpopularniejszych metod obrazowania. Co więcej, USG jest powszechnie dostępne i pozwala na wykrycie nawet tych niewielkich, zachodzących w ciele zmian zlokalizowanych w kobiecych narządach rodnych, zanim pacjentka zdąży zaobserwować niepokojące objawy. To badanie, które każda kobieta powinna regularnie wpisywać do swojego kalendarza. Niekiedy nawet te pozornie nieszkodliwe nieprawidłowości mogą z czasem stać się bowiem prawdziwym zagrożeniem dla ludzkiego życia.

Jak podaje portal medonet.pl, USG pozwala wykryć nawet niewielkich rozmiarów zmiany nowotworowe. Najczęściej są to mięśniaki, torbiele i polipy. Choć z reguły mają one charakter łagodny, w niektórych przypadkach ulegają zezłośliwieniu. Warto zaznaczyć, że same mięśniaki macicy dotyczą nawet 40% wszystkich kobiet w wieku rozrodczym.

Dzisiaj grzeje: 1.Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych
2.Banki prześcigają się w zachęcaniu. W ING, mBank czy Pekao już dawno nie było tak atrakcyjnie
3."Ruszyła lawina, nie powstrzyma jej lichy płotek" Dr Grzesiowski ocenia strategię walki z epidemią i apeluje o ważną rzecz

Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe krokiLekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe krokiCzytaj dalej

Wczesne rozpoznanie łagodnej zmiany nowotworowej w większości przypadków skutkuje dobrym rokowaniem dla pacjenta i szybkim powrotem do pełni zdrowia. Podczas gdy niektóre zmiany będą wymagały interwencji chirurgicznej (wycięcia), inne mogą wymagać częstszych kontroli u lekarza i cyklicznego monitorowania ultrasonografem.

Warto dodać, że mimo wielu oczywistych zalet badania ultrasonograficznego, USG nie służy do wykrywania raka szyjki macicy. Złośliwe zmiany w obrębie macicy wykaże natomiast cytologia.

Są nowe wytyczne dla szkół. MEN podjęło już decyzjęSą nowe wytyczne dla szkół. MEN podjęło już decyzjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przedłużają zakaz w Polsce, niestety. Znamy szczegóły, uderzy w tysiące Polaków, szczególnie odczują go turyści
  2. Mars może skrywać niesamowitą tajemnice. Zaskakujące słowa kosmonauty
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Polacy znów masowo ruszą do Lidla. Sieć kusi pożądanymi przysmakami w atrakcyjnych cenach

Następny artykuł