Kultowa bajka, która uczyła jak działa ludzkie ciało. Pamiętacie ją?

bajka: było sobie życie
http://youtube.com Było sobie... (Hello Maestro)
Autor Klaudia Gaicka01.11.2020

Bajka pt. "Było sobie życie" to francuska produkcja, która bawiła i uczyła dzieci na całym świecie. Dzięki niej mali widzowie mogli sie dowiedzieć wiele o swoim ciele i zachodzących w nim procesach.

Bajka pt. “Było sobie życie” w wielu z nas wzbudza bardzo nostalgiczne uczucia. Animowany cykl stanowi swego rodzaju ewenement wśród bajek, ponieważ, mimo tego, że jego początki sięgają 1987 roku, produkcja wciąż jest dostępna nie tylko w telewizji, ale i w internecie oraz na DVD.

To już oficjalne. Nowa regulacja wejdzie w życie od wtorkuTo już oficjalne. Nowa regulacja wejdzie w życie od wtorkuCzytaj dalej

Bajka pt. "Było sobie życie" jest jedyna w swoim rodzaju. Bawiła i uczyła dzieci w różnym wieku

Bajka w zabawny sposób uczy dzieci, jak działa ludzkie ciało. Zgłębia nie tylko tajniki jego funkcjonowania, ale również długiej ewolucji. Fascynująca opowieść zaczyna się już na poziomie komórkowym i co ciekawe, bynajmniej, nie brak w niej złych bohaterów.

Mowa oczywiście o wirusach, bakteriach i pasożytach, które próbują przejąć władzę nad organizmem. Dzieci zapoznają się ze zmianami zachodzącymi wtedy w ich ciałach oraz uczą się, co im służy, a czego raczej powinny unikać.

Niektóre odcinki dostarczają też odpowiedzi na pytania, które bywają wyjątkowo problematyczne dla rodziców, np. jak „powstaje” dziecko. Widzowie są świadkami niesamowitych zdarzeń, zarówno tych rzadszych (jak ciąża), jak i takich, które w naszym organizmie zachodzą każdego dnia (np. obrona układu odpornościowego).

Dzisiaj grzeje: 1.Ogromne kary za wejście na cmentarz. Jest jednak pewien wyjątek, w którym jest to dozwolone
2.Bardzo ważne zmiany w 500 plus. Chodzi o zasady przyznawania, rodzice powinni wiedzieć
3. Wczesne objawy cukrzycy. Wiele osób je lekceważy

Dzieci mogą również zaobserwować między innymi, z czego składa się ludzka krew, oraz w jaki sposób organizm walczy z drobnoustrojami. W jednym z odcinków bajka ukazuje nawet, jaką drogę pokonują niepokojące sygnały z otoczenia, które zmierzają wprost do mózgu człowieka, aby go zaalarmować.

Dodatkowo w bajcie nie brak podstawowej wiedzy, mali widzowie mają okazję zrozumieć, w jaki sposób oddychamy, widzimy i słyszymy. Chociaż bajka od wielu lat nie jest już produkowana, mamy nadzieję, że jeszcze na długo pozostanie z nami oraz że będzie stanowić swego rodzaju wzór dla innych produkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy Imperial College London: Jedna choroba ogromnie zwiększa ryzyko śmierci na COVID-19
  2. Zaćmienie Księżyca i deszcze meteorytów. Listopadowe noce będą zachwycały. Kiedy i gdzie spojrzeć w niebo
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Już od wtorku lockdown kraju. Będzie godzina policyjna i kontrole. Rząd za granicą podjął radykalny krok
  7. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy

<

Następny artykuł