bajka: było sobie życie
http://youtube.com Było sobie... (Hello Maestro)
Autor Klaudia Gaicka - 5 Września 2020

Kultowa bajka, która uczyła jak działa ludzkie ciało. Pamiętacie ją?

Bajka pt. "Było sobie życie" to francuska produkcja, która bawiła i uczyła dzieci na całym świecie. Dzięki niej mali widzowie mogli sie dowiedzieć wiele o swoim ciele i zachodzących w nim procesach.

Bajka pt. “Było sobie życie” w wielu z nas wzbudza bardzo nostalgiczne uczucia. Animowany cykl stanowi swego rodzaju ewenement wśród bajek, ponieważ, mimo tego, że jego początki sięgają 1987 roku, produkcja wciąż jest dostępna nie tylko w telewizji, ale i w internecie oraz na DVD.

Anna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdyAnna German nie chciała się leczyć, mimo błagań lekarzy i bliskich. Zabiła ją niebezpieczna choroba, której objawy powinien znać każdyCzytaj dalej

Bajka pt. "Było sobie życie" jest jedyna w swoim rodzaju. Bawiła i uczyła dzieci w różnym wieku

Bajka w zabawny sposób uczy dzieci, jak działa ludzkie ciało. Zgłębia nie tylko tajniki jego funkcjonowania, ale również długiej ewolucji. Fascynująca opowieść zaczyna się już na poziomie komórkowym i co ciekawe, bynajmniej, nie brak w niej złych bohaterów.

Mowa oczywiście o wirusach, bakteriach i pasożytach, które próbują przejąć władzę nad organizmem. Dzieci zapoznają się ze zmianami zachodzącymi wtedy w ich ciałach oraz uczą się, co im służy, a czego raczej powinny unikać.

Niektóre odcinki dostarczają też odpowiedzi na pytania, które bywają wyjątkowo problematyczne dla rodziców, np. jak „powstaje” dziecko. Widzowie są świadkami niesamowitych zdarzeń, zarówno tych rzadszych (jak ciąża), jak i takich, które w naszym organizmie zachodzą każdego dnia (np. obrona układu odpornościowego).

Dzisiaj grzeje: 1. Powalające doniesienia dotyczące Łukasza Szumowskiego. Mało kto się spodziewał
2. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej

Dzieci mogą również zaobserwować między innymi, z czego składa się ludzka krew, oraz w jaki sposób organizm walczy z drobnoustrojami. W jednym z odcinków bajka ukazuje nawet, jaką drogę pokonują niepokojące sygnały z otoczenia, które zmierzają wprost do mózgu człowieka, aby go zaalarmować.

Dodatkowo w bajcie nie brak podstawowej wiedzy, mali widzowie mają okazję zrozumieć, w jaki sposób oddychamy, widzimy i słyszymy. Chociaż bajka od wielu lat nie jest już produkowana, mamy nadzieję, że jeszcze na długo pozostanie z nami oraz że będzie stanowić swego rodzaju wzór dla innych produkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające nagranie z udziałem Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. „Żeby mój Conanek nie zobaczył”
  2. TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrze
  3. Niewyobrażalna tragedia. Dzieci chciały schronić się przed burzą pod wiatą, nagle uderzył piorun, 10 ofiar śmiertelnych
  4. Nieoczywiste objawy niedoboru żelaza. Ma fatalny wpływ na nasz organizm, lepiej go nie lekceważyć
  5. Czy Polacy zaszczepią się przeciwko koronawirusowi? Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości
  6. Porażające, najpierw wynieśli kucharza z terenu restauracji, potem zakopali go w lesie. Wszystko nagrali i wrzucili do sieci

Następny artykuł