Bakterie: żal pod prysznic wycofany
fot. pixabay.com/Seregas
Autor Karol Zaborowski - 4 Października 2019

Groźne bakterie w wyjątkowo popularnym w Polsce żelu pod prysznic. Natychmiast go wyrzućcie

Niebezpieczne bakterie zostały znalezione w wyjątkowo popularnym w naszym kraju żelu pod prysznic. Lepiej jak najszybciej pozbyć się go ze swojego domu.

Bakterie otaczają nas z każdej strony, a wiele z nich żyje wewnątrz naszego organizmu w postaci flory bakteryjnej, która jest dla nas niezwykle ważna i pożyteczna. Jednak wiele bakterii może u nas doprowadzić do mniej lub bardziej poważnych chorób i infekcji, których bez wątpienia warto unikać. Z jednej z sieci supermarketów został wycofany popularny żel pod prysznic, w którym podczas rutynowej kontroli wykryto zwiększony poziom niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii. Jeżeli zakupiliśmy egzemplarz z wadliwej partii najlepiej pozbyć się go jak najszybciej.

Groźne bakterie w żelu pod prysznic

Chodzi dokładniej o Bevola żel pod prysznic Wild Rose 500 ml, który zawiera w swoim składzie glicerynę oraz ekstrakt z dzikiej róży o numerze partii 91410019. Jego producentem jest Weulbier-Kosmetik GmbH, Köthener Straße 70, 06847 Dessau-Roßlau, w Niemczech, a sam produkt można było kupić w sieci sklepów Kaufland.

W żelu zostały znalezione bakterie Pluralibacter gergoviae, które naturalnie występują w naturze, to mogą wywoływać infekcje u osób z osłabionym układem odpornościowym. Jednak w momencie, kiedy mają one kontakt z naszą skórą, o wiele łatwiej może dojść do zakażenia, ponieważ wystarczy, że przemyjemy takim żelem skaleczone miejsce i w tym momencie bakterie mogą już przedostać się do naszego organizmu.

Z tego też względu cała partia produktu została wycofana z obrotu, a osobom, które zakupiły felerne egzemplarze, zaleca się natychmiastowe zaprzestanie ich używania. Na szczęście można je zwrócić w każdym sklepie sieci Kaufland, gdzie otrzymamy zwrot pieniędzy za zakup, nawet bez okazywania paragonu.

Bez wątpienia lepiej jest nie ryzykować i sprawdzić, czy w naszym domu nie znajduje się wadliwy produkt. Jeżeli go znajdziemy, to jak najszybciej zwróćmy żel do sklepu, w końcu chodzi tu o nasze zdrowie.

Następny artykuł