Bakterie w gąbkach do makijarzu
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 10 Grudnia 2019

Groźne bakterie w akcesoriach do makijażu. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa

Bakterie otaczają nas z każdej strony, jednak zazwyczaj są to niegroźne mikroby. Niestety przez nasze zaniedbania możemy doprowadzić do tego, że do naszego organizmu wnikną patogeny, które stanowią dla nas realne zagrożenie.

Bakterie spełniają w naturze bardzo ważną rolę i wbrew temu, co może nam się wydawać na pierwszy rzut oka, to nasz organizm bez nich nie dałby sobie rady. Oczywiście nie ze wszystkimi tak jest i niektóre z nich mogą wywoływać u nas niezwykle groźne choroby. Jak pokazują ostatnio przeprowadzone badania, szczególnie kobiety powinny uważać, ponieważ nawet podczas nakładania makijażu, często narażają się na kontakt z groźnymi mikrobami.

Zarówno naukowcy ze Stanów Zjednoczonych, jak i Anglii wykazali, że nieprawidłowe używanie kosmetyków oraz akcesoriów do makijażu naraża nas na kontakt z niebezpiecznymi bakteriami. Najgorsze okazały się gąbki do nakładania makijażu.

4-latek został przyjęty do szpitala z powodu zapalenia płuc. Kilka godzin spędził leżąc na podłodze4-latek został przyjęty do szpitala z powodu zapalenia płuc. Kilka godzin spędził leżąc na podłodzeCzytaj dalej

Bakterie w akcesoriach do makijażu

W przypadku samych kosmetyków najczęstszym popełnianym błędem okazało się stosowanie ich nawet po upłynięciu terminu określonego przez producenta. Jest to o tyle niebezpieczne, że specyfik, który stracił termin przydatności do użytku, traci część ze swoich właściwości i mogą się w nim zwyczajnie zacząć gromadzić niebezpieczne bakterie.

Tyczy się to również nieprawidłowego korzystania z nich. Mowa tu między innymi o nakładaniu tuszu do powiek brudnymi palcami. W ten sposób nie tylko narażamy naszą skórę i oczy na kontakt z patogenem, ale również drastycznie skracamy termin przydatności do użytku nasze kosmetyki.

Jednak jak wykazały badania z School of Life and Health Sciences na Uniwersytecie w Birmingham, największy problem stanowią gąbki do makijażu. Specjaliści określili, że aż w 90% produktów tego typu dostępnych na rynku brytyjskim znajdowały się bakterie. Wśród z nich znaleziono między innymi bakterie Citrobacter, E.coli, a nawet gronkowca.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, chcąc zadbać o wygląd naszej skóry, powinniśmy regularnie czyścić gąbki do makijażu i wymieniać je maksymalnie co 3 miesiące. W przeciwnym razie korzystanie z nich może sprawić, że na naszej twarzy zacznie się pojawiać więcej niedoskonałości, które będziemy chcieli zakryć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  2. Antyfake - nowy portal fact-checkingowy grupy mediowej Iberion
  3. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją
  4. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  5. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  6. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

Następny artykuł