Bakterie: papier toaletowy naraża nasze zdrowie
fot. pixabay.com
Autor Karol Zaborowski - 12 Stycznia 2020

Papier toaletowy położony na desce klozetowej chroni przed bakteriami? Specjaliści ostrzegają

Bakterie można znaleźć dosłownie wszędzie, jednak z większością z nich nasz układ odpornościowy potrafi sobie doskonale poradzić. Niestety nie jest tak we wszystkich przypadkach. Z tego też względu wiele osób wykłada deskę klozetową w publicznych toaletach papierem, aby się chronić. Jednak to tylko pogarsza całą sytuację.

Bakterie chorobotwórcze mogą wywoływać niegroźne infekcje i to właśnie z takimi efektami ich obecności spotykamy się najczęściej. Jednak istnieją szczepy, które są bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia i na takie powinniśmy szczególnie uważać. Podstawową profilaktyką w przypadku bakterii jest zachowanie odpowiednich zasad higieny, co pozwala nam uniknąć wielu nieprzyjemnych chorób.

Według wielu osób kładzenie papieru toaletowego na desce klozetowej chroni ich skórę przed kontaktem z niebezpiecznymi drobnoustrojami. Niestety to tylko pogarsza ich sytuację i naraża na kontakt z naprawdę niebezpiecznymi bakteriami.

Przez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzieńPrzez tydzień piła wodę po ogórkach kiszonych. Efekty pojawiły się już na drugi dzieńCzytaj dalej

Bakterie na papierze toaletowym

Nie da się ukryć, że poziom niektórych publicznych toalet jest naprawdę opłakany i po prostu widać ślady na desce pozostawione przez osoby, które wcześniej z niej korzystały. Oczywiście w takiej sytuacji to zrozumiałe, że nie chcemy mieć z nią bezpośredniego kontaktu fizycznego i najprostszym rozwiązaniem wydaje się użycie właśnie papieru toaletowego.

Niestety w ten sposób popełniamy ogromny błąd. Pomijając już kwestie samego ewentualnego obrzydzenia, to materiały, z których wytwarzana są deski klozetowe, mają za zadanie nie dopuścić do tego, aby gromadziły się na niej bakterie. Wpływa na to również sam kształt naszej toalety.

Niestety nie można już powiedzieć tego samego o papierze toaletowym, który jest nastawiony na ciągły kontakt z bakteriami, które unoszą się w powietrzu. Co gorsze, wiele osób podczas spuszczania wody, nie opuszcza deski, co właśnie sprawia, że drobnoustroje zaczynają sobie szybować po całej toalecie.

Czy to oznacza, że powinniśmy bez obaw siadać na desce bez żadnego zabezpieczenia? Oczywiście, że nie, chociażby ze względu na ślady bytowania innych osób. Jak podaje portal onet.pl, zamiast papieru toaletowego powinniśmy sięgać na przykład po chusteczki higieniczne, które każdy z nas powinien mieć przy sobie. Dzięki temu faktycznie możemy się chronić przed kontaktem z bakteriami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albert Wójcik - przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion - grupa mediowa przyszłości
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Biznes Info - portal o finansach małych i dużych
  6. Antyfake - fact-checking doceniony przez użytkowników

Następny artykuł