banan: co oznacza kolor
fot. https://pixabay.com/ GabiSanda
Autor Klaudia Gaicka - 7 Września 2020

Jaki banan jest dla nas najzdrowszy? Każdy powinien wiedzieć

Banan jest bogatym źródłem witamin i minerałów. Chociaż sklepowe półki często uginają się pod ciężarem kiści, zdarza się, że banany znacznie się od siebie różnią. Warto wiedzieć, o czym świadczą kolory bananów, które mamy okazję kupować.

Banan jest owocem, który zawiera mnóstwo składników mineralnych i witamin. Jednym z cenniejszych składników, które zawiera banan, jest potas. Wskazany jest on szczególnie dla pacjentów cierpiących na nadciśnienie.

Banan może również okazać się pomocny przy problemach układu pokarmowego, a szczególnie przy wrzodach. Dodatkowo jego skórka to stary sposób na kurzajki, ukąszenia komarów i wybielenie zębów. Sklepowe półki obfitują często w różnie wyglądające banany. Warto wiedzieć, który z nich najlepiej sprawdzi się przy naszych potrzebach.

Mogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówMogą wyrastać z niego kępki włosów i zęby. Jeden z najstraszniejszych nowotworówCzytaj dalej

Banan może mięc wiele różnych ocieni, warto wiedzieć, o czym świadczą jego poszczególne cechy

Jak podaje portal Webniusy.com, zielone banany regulują poziom cukru we krwi. Dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu nie powodują nagłego wyrzutu insuliny. Dodatkowo banany w tym stadium są o wiele bardziej sycące od innych, pomimo tego, że kalorii mają mniej.

Lekko dojrzały banan, który jest przez wielu z nas najbardziej pożądanym, ma żółtą soczystą barwę i praktycznie nie ma brązowych plamek. Taki banan posiada już sporo antyoksydantów, które działają antynowotworowo. Co ważne, banany w tym stadium są już znacznie słodsze niż zielone, ponieważ zawarta w nich skrobia zmienia się w glukozę i fruktozę. Dobrze wpływa to na smak, ale osoby cierpiące na cukrzycę zdecydowanie powinny uważać.

Dojrzały banan charakteryzuje się sporą ilością brązowych kropek, wciąż jest jednak dość twardy. Plamki na bananie oznaczają, że w jego wnętrzu możemy uświadczyć TNF, czyli substancję, która wspomaga leczenie nowotworów. Banan w tym stadium reguluje ciśnienie krwi i dodaje nam energii.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 8-latka. Wraz z kolegami bawiła się w duszenie
2. Patologia polskiego rynku pracy. Ukrywają zakażenia, by nie stracić pieniędzy

Mocno dojrzałe banany są już miękkie, a ich skórę pokrywają duże brązowe plamy. Takie banany zdecydowanie najbardziej zasmakują fanom słodyczy, ponieważ są najsłodsze ze wszystkich. Pomagają zmniejszyć stres i niepokój oraz zadbać o zdrowie kości i mięśni. Dodatkowo warto wiedzieć, że im bardziej dojrzały banan, tym skuteczniej wzmacnia system odpornościowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz jeszcze 10-groszówkę z PRL-u? Za monetę płacą majątek
  2. Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życia
  3. Niepokojące słowa papieża Franciszka. Ostrzega przed jeszcze gorszą plagą niż koronawirus
  4. Objawy raka, które dostrzeżesz gołym okiem. Kiedy się pojawią, nie ma czasu do stracenia
  5. Lekarze biją na alarm. Popularne badanie sposobem na wyciąganie pieniędzy
  6. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

Następny artykuł