Barbara Brylska cierpi z powodu rwy kulszowej
East News/PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 10.01.2007 10 urodziny Instytutu Zdrowia i Urody Sharley, Wieczor 1001 nocy Quchni Artystycznej N/Z:Barbara Brylska
Autor Barbara Bujar - 8 Września 2020

Jej rola w "Faraonie" przeszła do historii. Barbara Brylska zmaga się z nawrotami paraliżującego bólu

Barbara Brylska rolą w "Faraonie" skradła serca widzów. Fanów ujęła nie tylko swoim talentem, ale także olśniewającą urodą. Mimo upływu czasu w tej kwestii nic się nie zmieniło. Aktorka do dziś uważana jest za symbol klasy i elegancji. W jej życiu prywatnym nie wszystko potoczyło się jednak tak pomyślnie. 27 lat temu przeżyła osobistą tragedię. Od kilku lat zmaga się też z uciążliwą i bardzo bolesną chorobą.

Barbara Brylska to jedna z najpiękniejszych polskich aktorek. Choć w ostatnim czasie stroni od mediów i publicznych widowisk, fani wciąż pamiętają jej kultową rolę kapłanki i nałożnicy Ramzesa w "Faraonie". Udział w filmie dał jej nie tylko pokaźne grono wielbicieli, ale otworzył też drzwi do wielkiej kariery. Kobieta zagrała między innymi w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Ekstradycji", "Samym życiu" i "Miłości na wybiegu". Na swoim koncie zgromadziła też wiele nagród. Dziś ma 79 lat, a za sobą tragedię i poważną diagnozę.

17-latka odczuwała silny ból brzucha. Lekarze wyciągnęli z jej żołądka coś niewyobrażalnego17-latka odczuwała silny ból brzucha. Lekarze wyciągnęli z jej żołądka coś niewyobrażalnegoCzytaj dalej

Barbara Brylska zmaga się z poważną chorobą. Bóle towarzyszą jej najczęściej w nocy

Jak podaje Wirtualna Polska, Barbara Brylska ma za sobą wiele lat pracy aktorskiej. Mimo wielu sukcesów zawodowych w końcu zdecydowała się jednak przejść na emeryturę. Mieszka w swoim domu pod Warszawą i unika światła reflektorów. Postawa aktorki jest spowodowana przede wszystkim chorobą, z którą przyszło jej zmagać się na co dzień. Okropna diagnoza nie była jednak pierwszym ciosem w jej życiu. 15 maja 1993 w wypadku samochodowym zginęła jej 20-letnia wówczas córka.

Kilka lat po tragedii znanej artystce zaczęły dokuczać silne bóle, które towarzyszyły jej przez cały dzień, ale nasilały się głównie w nocy. W końcu kobieta postanowiła skonsultować je z lekarzem i usłyszała diagnozę. Okazało się, że za cierpienia odpowiada rwa kulszowa, która zaatakowała jej organizm. Od tej pory mamą opiekują się jej syn Ludwik i synowa Aleksandra. Niestety, w związku z posiadaniem pracy i własnych dzieci nie zawsze mogą się nią zajmować. Aktorka doskonale to jednak rozumie. Tygodnikowi "Życie na gorąco" powiedziała o tym znajoma aktorki.

- Basia doskonale to rozumie i nie widzi w tym żadnego problemu. Nie chce dzieciakom zawracać głowy, dlatego poprosiła o pomoc od lat zaprzyjaźnioną panią, która pomaga jej kilka razy w tygodniu - jej wypowiedź cytuje WP Gwiazdy.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2. Patologia polskiego rynku pracy. Ukrywają zakażenia, by nie stracić pieniędzy

Barbara Brylska pogodziła się z chorobą, choć cały czas ma nadzieję, że w końcu uda jej się odzyskać zdrowie. Jak przyznała jej znajoma, aktorka jest energiczna i lubi być samodzielna. Sama także powtarza, że nie lubi siedzieć i nic nie robić. Wie jednak, że najważniejsza jest troska o zdrowie i rehabilitacja.

- Nie potrafię usiedzieć w miejscu. Lubię coś robić, bo wtedy wiem, że żyję - przyznała w rozmowie z tym samym tygodnikiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Masz jeszcze 10-groszówkę z PRL-u? Za monetę płacą majątek
  2. Trąba powietrzna na Mazurach. Wszystko latało. Ludzie stracili cały dorobek życia
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Przenigdy nie wkładaj 3 rzeczy do zmywarki. Skutki mogą być koszmarne

Następny artykuł